با حضور آیت‌الله اعرافی و استانداریزد برگزار شد؛

اولین جلسه شورای اداری شهرستان میبد در سال 98


اولین جلسه شورای اداری شهرستان میبد در سال 98 با حضور مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و امام‌جمعه شهرهای قم و میبد، استاندار یزد، فرماندار و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در مصلی بزرگ حضرت آیت‌الله اعرافی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، اولین جلسه شورای اداری شهرستان میبد با حضور «آیت‌الله اعرافی» مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و امام‌جمعه شهرهای قم و میبد، «محمدعلی طالبی» استاندار یزد، «عباس حیدری» مدیرکل حوزه استاندار، «علی صالحی» مدیر روابط عمومی استانداری، «حسین فلاح» فرماندار، معاونین فرماندار، بخشداران و جمعی از مسئولان استان و شهرستان در مصلی بزرگ حضرت آیت‌الله اعرافی (ره) برگزار شد.

فرماندارمیبد در این جلسه با اشاره به اقداماتی که در سال گذشته انجام‌شده، اظهار داشت: از 19 میلیارد تومان اعتبارات استانی سال 97 تنها حدود 9 و نیم میلیارد تومان آن محقق شده که در مقایسه باکارهای انجام‌شده در شهرستان در سال گذشته اعتبارات خیلی محدودی است.

حسین فلاح تصریح کرد: با استفاده از اعتبارات متمرکز که با عنایت و تلاش مدیران شهرستان و رایزنی‌های امام‌جمعه میبد فراهم‌شده بسیاری از اقدامات ارزشمند در حوزه‌های منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، ورزش و... انجام‌شده است.

وی در ادامه با تأکید بر همه دستگاه‌ها در تحقق 50 اولویت‌ در سال جاری در شهرستان، گفت: یکی از این اولویت‌ها تکمیل جاده مسیر ورزنه است که مثلث محور گردشگری اصفهان، یزد و شیراز محسوب می‌شود و در سال گذشته برای اجرای آن 5 میلیارد و 300 میلیون تومان جذب اعتبار شد.

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان تصریح کرد: با محقق شدن موضوع جهانی‌شدن شهر میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو تسهیلات قرض‌الحسنه 2 میلیارد برای اشتغال بیش از 300 بافنده زیلو با همکاری صندوق کارآفرینی امید فراهم خواهد شد.

وی افزود: با برنامه کلان و تعیین افق سال 1402 ساخت هرسال 10 مدرسه در میبد پیگیری شد و تا الآن هرسال بین 10 تا 11 مدرسه ساخته‌شده است که با ساخت هر مدرسه تجهیزات و تأسیسات آن به همت دکتر عارفی تأمین‌شده است که این همپوشانی به صورتی ویژه ستودنی است.

حسین فلاح در پایان با تشکر و قدردانی از ادارات مختلف به‌ویژه سپاه ناحیه میبد در امدادرسانی به سیل‌زدگان، افزود: شهرستان میبد آمادگی این را دارد یکی از روستاها یا محلی به نام میبد در مناطق سیل‌زده باهمت میبدی‌ها ساخته شود.

مدیرکل بهزیستی استان یزد نیز در این جلسه به بیان مسائل اجتماعی و ارائه گزارش در رابطه به موضوعات مرتبط با طلاق و مرکز تحقیقات ژنتیک میبد پرداخت و افزود: مرکز تحقیقات ژنتیک میبد یکی از ظرفیت‌های مهم پیشگیری از معلولیت‌ها در منطقه است.

استاندار یزد همچنین در این جلسه با تأکید بر حمایت همه‌جانبه از صنعت در سال رونق تولید گفت: شهرستان میبد به لحاظ ظرفیت بالای صنعتی و اشتغال مهم است و همه مدیران دستگاه‌ها در شهرستان میبد باید تلاش خود را در کاهش مشکلات صنعت و اشتغال به‌کارگیرند.

محمدعلی طالبی نیز با اشاره به انتخابات پیش رو در سال جاری اظهار کرد: امسال به‌واسطه قرار گرفتن یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، شرایط خاصی را در پیش روداریم.

طالبی افزود: اهمیت همدلی، صمیمیت، رفاقت، تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها با مردم و بخش خصوصی باید مورد اهتمام قرار گیرد تا شرایط برای حضور مردم و مشارکت حداکثری آن‌ها در انتخابات ایجاد شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به انتخاب بخشدار بفروئیه اشاره کرد و گفت: ما نیروهای توانمند خانم برای تصدی مسئولیت‌ها در استان یزد کم نداریم و قطعاً بخشدار انتخابی در عین توانمندی و متعلق بودن به اخلاق و ارزش‌های دینی و فرهنگی به‌عنوان نماینده عالی دولت در بخش و حوزه مسئولیت خود ایفای نقش نموده تا زمینه برای مشارکت بیشتر زنان در مسئولیت‌های اجرایی فراهم شود.

آیت‌الله اعرافی در پایان این جلسه به تشریح بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: این بیانیه برآمده از یک مجموعه عظیم کارشناسی کشور با رصد همه امور و تحلیل جامع از گذشته و نگاه به آینده است و نباید به‌عنوان کار فردی دریک مقطع محدودی در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: بیانیه گام دوم 7 محور تصریحی در پایان خود دارد که اولین بند آن‌هم پژوهش و تحقیق است که پایه همه دانش‌ها در سطوح بنیادی و کاربردی است.

امام‌جمعه میبد در بخش دوم از سخنان خود با اشاره به موضوع تحریم و تقابل ایران اسلامی با نظام سلطه، گفت: در مقابل تحریم‌های دشمن باید مانند یک فلز مقاوم ایستادگی کرد تا دنیا متعجب و متحیر شود و فرصت‌ها باید به راه‌حلی برای عبور از مشکلات اقتصادی و قطع وابستگی به دیگر کشورها تبدیل شود.

اقامه نماز جماعت به امامت مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و ضیافت افطار در شبستان حضرت زهرا (س) مصلی بزرگ مرحوم آیت‌الله اعرافی (ره) پایان‌بخش این جلسه بود.


آدرس کوتاه :