گزارش تصویری؛

اولین جشنواره «اُوتُلُگ» در شهرستان میبد برگزار شد


هم زمان با ایام الله دهه مبارک فجر اولین جشنواره اوتلگ با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی، بخشدار بفروئیه، جمعی از مسئولین و مردم 12 روستا در زمین ورزشگاه شهید ابراهیمی مهرآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی میبد، در این جشنواره که مورد استقبال خوبی از سوی مردم قرارگرفته بود تعداد 240 نفر از دانش آموزان در دو مقطع 9-12 و 12-16 سال و نیز بزرگ‌سالان حضور داشتند.

فرماندارمیبد پیش از به صدا درآوردن سوت آغاز رقابت، از بخشداران مرکزی و بفروئیه به خاطر ایجاد نشاط و شادابی وزنده کردن بازی‌های بومی محلی تقدیر و تشکر نمود.

وی از برگزاری بازی‌های بومی محلی به‌ویژه این جشنواره در روستاها ابراز رضایت نمود، و از حسین آقایی طراح و دبیر اجرایی تقدیر نمود.

در ادامه رقابت بین دانش آموزان 12-9 و 16-12 و بزرگ سلان آغاز شد و با شور هیجان و تشویق زائدالوصف حضار مواجه شد.

در پایان نتایج ذیل حاصل شد گروه سنی 12-9 سال آقایان مرتضی حاجی‌زاده مقام اول، محمدرضایی درین مقام دوم، محمد باریک زهی مقام سوم را کسب نمودند. در گروه سنی 16-12 سال آقایان مجتبی درویشی مقام اول، شیث شه بخش مقام دوم و حسین رضایی مقام سوم را کسب نمودند.

در گروه سنی بزرگ‌سالان حسن خرسندی مقام اول، علی خرسندی (حسین) مقام دوم و علیرضا آقایی مقام سوم را به دست آوردند

در مراسم اختتامیه به نفرات برگزیده اول تندیس جشنواره، لوح یادمان و مبلغ 2 میلیون و پانصد هزار ریال، نفرات دوم تندیس جشنواره لوح یادمان و مبلغ 1 میلیون و پانصد هزار ریال و نفرات سوم تندیس جشنواره لوح یادمان و مبلغ پانصد هزار ریال اهداء گردید.

در حاشیه این مراسم مسابقه پرتاب دارت، طناب‌کشی و ترتب توپ داخل سبد بسکتبال نیز برگزار شد.

میهمانان این جشنواره به‌صرف چای زغالی، لبوی محلی و نهار نیز دعوت شدند.

این جشنواره از طرف بخشداری مرکزی میبد و با همکاری بخشداری بفروئیه به میزبانی دهیاری و شورای اسلامی مهرآباد برگزار شد.

در این جشنواره دفتر امور اجتماعی استانداری، اداره ورزش و جوانان، اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، اداره آموزش‌وپرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیروی انتظامی (پاسگاه شهیدیه) و دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی و بفروئیه همکاری نمودند.

در پایان این مراسم بخشدار مرکزی میبد خواستار ثبت این جشنواره و برگزاری مداوم آن طی سال‌های آتی شدند.


آدرس کوتاه :