فرماندار ميبد :

انسان متدين به ندرت در معرض تهاجم فرهنگي و جنگ نرم قرار مي گيرد


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : رجائي فرماندار ميبد طي بازديدي از اداره تبليغات اسلامي از بخشهاي آن ديدن نمود .
فرماندار ميبد :


ايشان  در جلسه اي با حجت الاسلام علي آقايي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان ميبد با تأكيد بر نقش و جايگاه سازمان تبليغات اسلامي بيان داشت : ما مطمئن هسيم در اين دوره جديد با دغدغه ايي بسيار ارزشمندي كه شما نسبت به مسائل اجتماعي ، فرهنگي و خانوادگي شهرستان داريد با حضور با برنامه خودتان در عرصه هاي مختلف شاهد رصد كردن مشكلات از يك طرف و همچنين برنامه ريزي براي پيشگيري از مسائل حاد جامعه رو خواهيد داشت .
رجائي تصريح كرد : صرف اتكا به ظرفيتهاي دولتي امكان مواجهه با مشكلات و حل آنها چندان ميسر نيست ، لذا اداره تبليغات اسلامي شهرستان ميبد سعي نمايد از ظرفيت محلات استفاده بهتري ببريد .
وي اشاره داشت : بايد در مناطقي كه با مشكلات بيشتري مواجه هست كارگروهي كه شامل خيرين ، نماينده كانون مساجد ، نماينده بسيج ، يك نفر ريش سفيدان محل و همچنين روحاني مسجد تشكيل داد و در اين ارتباط همكاري خوبي در جهت رفع مشكلات نمود .
برخي مشكلات اجتماعي از جمله طلاق را مي توان به عدم درك صحيح و شيوه برخورد زوجين دانست كه با ايجاد كارگروهها  و آموزش از طرق مختلف از معضلات اجتماعي پيشگيري كرد . ارتباط تنگاتنگ اداره تبليغات اسلامي با كميته امداد و بهزيستي و آموزش افراد كمك شاياني به برخي نابساماني ها خواهد كرد و بايد گفت فقر فرهنگي باعث فقر اقتصادي و دهها مشكل ديگر مي شود و اين امر در برنامه آموزشي بايد گنجانده شود .
وي در ادامه بيان داشت : افراد و خانواده هايي كه با ارزشهاي ديني و باورهاي مذهبي عجين شده باشد محال است در برابر طوفانهاي جنگ نرم سر خم كند ليكن مشكل ما ماهواره است و آنهايي كه گرايش به آن دارند عمدتا اهل مسجد نيستند .
وي از نقش همسالان به عنوان مهمترين نقش در تربيت نوجوانان و جوانان دانست و افزود : اگر در مدارس و اجتماع نوجوانان و جوانان ، جو غالب لائيك و بي بند و باري باشد مسلما تاثير خودش را خواهد گذاشت و مي بايست با آموزش از اين امر جلوگيري نمود .
در اين جلسه همچنين حجت الاسلام آقايي مطالبي را در خصوص فعاليتهاي اداره تبليغات اسلامي بيان داشتند
آدرس کوتاه :