استاندار یزد در شورای آموزش‌وپرورش درمیبد:

آموزش‌وپرورش باید بدون هیچ دغدغه به کیفیت آموزش و تربیت بپردازد


دویست و پنجاه و سومین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان به ریاست زمانی قمی استاندار یزد، معاونین استاندا، فرماندار و امام‌جمعه موقت میبد، مدیرکل و معاونین و رؤسای آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها و مدیران کل ادارات استان این بار در فرمانداری میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دستور کار این جلسه که تعامل همه دستگاه‌ها با آموزش‌وپرورش در پیشبرد این نهاد زیربنایی کشور و رفع چالش‌های پیشرو بود؛ استانداریزد از همه ادارات کل خواست حل مسائل و مشکلات آموزش‌وپرورش اولویت نخستشان باشد.

همکاری ادارات آب، گاز در پرداخت قبوض مدارس، مقاوم‌سازی مدارس، تعامل میراث فرهنگی با آموزش‌وپرورش، تعامل اوقاف با آموزش‌وپرورش، بررسی مشکلات مدارس در سال آینده درزمینهٔ های فضای فیزیکی، حذف کنکور، تأمین تجهیزات، بهره‌برداری از فضا و امکانات دانشگاه‌ها، بخشی از مباحث مطرح‌شده در این جلسه بود.

محمود زمانی قمی با ابراز قدردانی از همه مدیران، دبیران، شاغلین و بازنشستگان و همه‌کسانی که اعتلای ایران را رقم می‌زنند گفت: شما معلمان حق بزرگی بر گردن همه ما دارید و اگر تمکن و امکانات کشور و استان با کمترین امکانات بزرگ‌ترین مسئولیت را انجام می‌دهید و تربیت و رشد و اعتلای استان را بر عهده‌دارید عذرخواهی می‌کنم.

استانداریزد بابیان اینکه از قبل گزارش‌هایی را داشتم که هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها با آموزش‌وپرورش را طلب می‌کرد اظهار داشت: از دستگاه‌های خدمت رسان گرفته تا مسائل و مواردی از قبیل واگذاری زمین، حل مشکلات و مسائلی که خیرین عزیز ما با آن روبرو هستند و واقعاً قرار نیست که خیرین گران‌قدر ما در استان یزد همه امکانشان را به میدان بیاورند و با آغوش باز کمک کنند و برای واگذاری زمین دچار مشکل باشند در این جلسه مطرح و تصمیماتی در این راستا اتخاذ شد.

وی تصریح کرد: ضمانت اجرای مصوبات شورای آموزش‌وپرورش قانون شکل‌گیری همین شوراست و مدیران همه دستگاه‌ها برای پیشبرد مسائل آموزش‌وپرورش همراه بودند.

زمانی قمی بابیان اینکه مدیرکل، معاونین و رؤسای مناطق و شهرستان‌های آموزش‌وپرورش نباید دغدغه‌هایی از قبیل ناهماهنگی با بخش‌های دیگر دولت و ادارات را داشته باشند افزود: ما باید این فرصت را به آموزش‌وپرورش بدهیم که آن‌ها بیشتر به کیفیت آموزش و تربیت بپردازند.

وی در پایان هم به تجلیل از مقام معلم در هفته بزرگداشت معلم و بهره‌گیری از نظرات اصحاب علم و دانش و آموزش‌وپرورش پرداخت و گفت: حتی عزیزانی که امروز به‌افتخار بازنشستگی نائل آمدند صاحبان اندیشه هستند که مسئولان اجرایی می‌توانند از آن‌ها مدد بگیرند.

استانداریزد افزود: قرار شد برای مسیر کیفت بخشی به وضع آموزش‌وپرورش هم سامانه‌ای طراحی شود تا نظرات صاحبان اندیشه و فکر به‌خصوص اهالی فرهنگ و آموزش‌وپرورش در سراسر استان اخذ شود و برای بزرگداشت هفته معلم هم در سال آینده برنامه‌های دقیق‌تری پیش‌بینی شود.

وی تصریح کرد: ما باید به نقطه‌ای برسیم که همه دانش آموزان عزیز یاد بگیرند که معلم عنصری بسیار باارزش در اخلاق و دین ماست و شاگرد باید دست استاد و معلم را ببوسد و به این بوسه هم افتخار کند.

در پایان این جلسه از محسن موحدی فرد مدیر آموزش‌وپرورش و جعفر شفاهی معاون پرورش آموزش‌وپرورش تجلیل شد.


آدرس کوتاه :