امام جمعه ميبد :

آمريكا بايد با نظامي كه آزاد و مبتني بر آراء مردم است درست برخورد كند


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : آیت الله اعرافی در خطبه نماز جمعه شهرستان میبد ، با بيان اينكه مشكلات بين امريكا و ايران با يك گفتگو قابل حل نيست تصريح كرد : در تعامل با دشمن بايد ديپلماسي هوشمندانه داشت و نبايد دچار ذوق زدگي و ساده انگاري شد.
امام جمعه ميبد :


امام جمعه ميبد در خطبه نماز جمعه اين هفته در شهرستان ميبد با اشاره به حضور مقتدرانه رئيس جمهور كشورمان در مجمع عمومي سازمان ملل، از سخنراني سنجيده و مبتني بر مباني درست اسلامي و انقلابي وي قدرداني كرد .
آیت الله اعرافي با تحليل سخنان اوباما رئيس جمهور امريكا در اعتراف بر به رسميت شناختن حقوق ملت ايران در عرصه هاي مختلف گفت : هرچند گامهاي مثبت به زبان و سخن از سوي امريكا كه دشمني تاريخي با ملت ما دارد احساس شده است اما اين حرف ها نمي تواند مشكلاتي كه بين دو كشور در طول 35 سال است را به راحتي حل كند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان كرد : دشمناني كه از قبل از انقلاب در مراحل گوناگون در مقابل ملت ايران و انقلاب اسلامي قد علم كردند ،‌ دشمنان را تقويت نمودند و امروز با اين پرونده و سابقه سياه ، به فتواي مقام معظم رهبري احترام مي گذارند و به صراحت اعتراف مي كنند كه حقوق ملت ايران را به رسميت مي شناسند و در صدد ساقط كردن نظام مقتدر اسلامي نيستند، حق غني سازي و بهره مندي از انرژي هسته اي را به رسميت مي شناسند ، امر مباركي است كه يك ديپلماسي هوشمند مي تواند دشمن را به جايي برساند كه بر حقوق يك ملت اعتراف كند.
خطيب جمعه ميبد اين اعتراف دولت امريكا را گامي به جلوخواند و افزود: سياست مداران و ملت بزرگ ايران بايد بدانند اين حرف نيازمند اقدام عملي است چرا كه امروز امريكايي ها تحريم هاي سنگين و ظالمانه را بر عليه ملت ايران تحميل كرده اند و اموال ملت را در بسياري از نقاط جهان و بانك ها و خود امريكا بلوكه كرده اند و عذرخواهي كه بايد به نحو درست براي جبران دخالت هاي آنها انجام شود.
آیت الله اعرافي تصريح كرد : انتظار مي رود امريكايي ها پاي موازين حق و عدل و انصاف بيايند و با نظامي كه آزاد و مبتني بر آراء مردم است درست برخورد كنند.
وي با بيان اينكه مشكلات بين امريكا و ايران با يك گفتگو قابل حل نيست تصريح كرد : در تعامل با دشمن بايد ديپلماسي هوشمندانه داشت و نبايد دچار ذوق زدگي و ساده انگاري شد.
امام جمعه ميبد خاطرنشان كرد : جهاد، مقاومت و ايستادگي راز اقتدار ماست و ملت ما در طول انقلاب و دفاع مقدس ، گامهاي بزرگي برداشته است و هيچگاه در آينده در مقابل دشمن كوتاه نخواهد آمد.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه ، هر نوع مذاكره با امريكا را مبتني بر حفظ عزت ، عظمت ايران و انقلاب اسلامي و ارزشهاي جهاد و مقاومت در راه خدا و مباني انقلاب خواند و تصريح كرد : طبعا بايد هر حركتي با هدايت مقام معظم رهبري كه همه جهان بر عظمت و پايداري و حكمت و تدبير ايشان اعتراف دارند انجام بگيرد.
آیت الله اعرافي اظهار داشت : اميدواريم مسئولان و ملت بزرگ ايران بر اساس اصول بلند و مباني بزرگ انقلاب اسلامي و با تاسي از مقام معظم رهبري و با هوشمندي در عرصه هاي مقاومت و ديپلماسي قدم بردارند تا همواره شاهد درخشش و افتخارات ملت ايران در عرصه هاي مختلف باشيم .
وي تصريح كرد : همه دنيا بدانند ملت ايران در صيانت از ارزشهاي بزرگ اسلام و انقلاب اسلامي پايدار است و در همه صحنه ها با عزت و حكمت حركت خواهد كرد .
امام جمعه ميبد با گرامي داشت هفته نيروي انتظامي گفت : ده ها وظيفه سنگين در تامين امنيت اجتماعي، فرهنگي و اخلاقي بر دوش نيروي انتظامي است و نيروي انتظامي در كنار نيروهاي نظامي ، حافظان امنيت و سلامت جامعه هستند.
خطيب جمعه ميبد با اشاره به ناامني هاي كشورهاي منطقه گفت : نبايد فراموش كرد كه در منطقه اي قرار گرفتيم كه ناامني ها جان مردم را در كشورهاي مختلف مي گيرد و چگونه امواج ناامني در كشورهاي منطقه بر اثر غفلت مسلمانان و تندروي تكفيري ها و توطئه بيگانگان پديد آمده است .
 

وي خاطرنشان كرد : امروز به بركت انقلاب اسلامي و هوشمندي ملت ، ايران اسلامي از امن ترين مناطق جهان در ابعاد مختلف است و نيروي انتظامي در ايجاد امنيت در كنار ساير نيروها نقش ممتازي دارد.

آیت الله اعرافي ، اول ذي الحجه سالروز ازدواج اميرالمومنين و حضرت فاطمه را گرامي داشت و با اشاره به اينكه فرهنگ ايران در امر خانواده به سمت بي راهه و خطرناك در حركت است افزود: اصل ازدواج در اسلام و سنت امر روشني است و نهادي در اسلام به عظمت و قداست خانواده و ازدواج نيست و بركات معنوي ، اخلاقي ، روحي و فردي و اجتماعي ازدواج بر هيچ كسي پوشيده نيست .
امام جمعه ميبد گفت : در شرايط امروز، كشور ما با چند خطر مهم مواجه است كه يكي از آنها افزايش سن ازدواج است كه به دنبال آن  مفاسد اجتماعي و آسيب هاي روحي را در بين جوانان و فرزندان اين ملت افزايش داده است .
خطيب جمعه ميبد ، افزايش طلاق و اختلافات خانوادگي و عدم تمايل به فرزندآوري را از ديگر خطرهاي اجتماعي خواند و تجملات در ازدواج ، مهريه هاي سنگين ، جشن هاي پرهزينه ، جهازيه هاي سنگين و توقعات بالا و شغل و مسكن را از علل پيدايش اين خطرها برشمرد و افزود: جامعه ما بايد به صدا درآمدن زنگ خطر در مقوله خانواده را جدي بگيرد و بخشي از اين مشكلات را دولت و نظام حل نمايد و بخشي ديگر را كه به فرهنگ جامعه بر مي گردد با تغيير فرهنگ به اين مشكلات پايان داد.
آیت الله اعرافي از تلاش هاي آموزش و پرورش ، كميته امداد و همه دست اندركاران در برگزاری جشن عاطفه ها در شهرستان قدرداني كرد و افزود: جشن عاطفه ها براي برطرف كردن نيازهاي خانواده هاي مستمند و دانش آموزان نيازمند است و بايد تلاش شود همه دانش آموزانی كه از شرايط تحصيل برخوردار نيستند ، از تحصيل و كسب علم و دانش عقب نمانند.
امام جمعه ميبد از تلاش هاي اداره بهزيستي و نهادهاي ذي ربط در مناسب سازي سطح شهرستان قدرداني كرد و افزود: در چند سال گذشته از سوي اداره بهزيستي ، اماكن عمومي و معابر در سطح شهرستان مناسب سازي شد و شهرستان ميبد بعنوان شهر نمونه در اين زمينه شناخته شد اما براي راحت تر كردن رفت و آمد سالمندان و معلولان در سطح شهر بايد شهرداري ، مساجد ، هيئت امنا و مسئولان ادارات بيش از گذشته تلاش كنند.
خطيب جمعه ميبد ، هفته كودك را گرامي داشت و از همه كساني كه در خانه ها و مهدهاي كودك در زمينه تربيت كودكان فعاليت دارند قدرداني كرد .
امام جمعه ميبد گفت : آينده در گروه تربيت خوب كودكان است و كودك بايد با محوريت توجه خانه و جامعه و مدرسه باشد .
آیت الله اعرافي در ادامه فرارسيدن ماه ذي الحجه و اعياد اين ماه را گرامي داشت و افزود: عيد قربان و عيد غدير خم ، دو عيد بزرگي است كه در اين ماه قرار دارد و آثار و بركات فرواني در آنها ست .
خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه در ميان فرصت هاي اوقات سال دهه اول ذي الحجه دهه ممتاز و پرفروغي است گفت : دهه اول ذي الحجه دهه ليالی عشر است كه حضرت موسي در ان به مراتب تقرب به خدا و كمال رسيد ، عرفه و عيد قربان در آن قرار دارد كه بايد با بيداري شب ، نماز، قرائت قرآن ، اصلاح نفس و اداي حقوق ديگران و پاك كردن پرونده خود از گناه و آلودگي تلاش كرد و اين فرصت را از دست نداد .
آدرس کوتاه :