خطیب جمعه میبد:

امروز هیئت حاکمه امریکا در تناقض گفتمانی گیرکرده است


حضرت آیت‌الله اعرافی با قدردانی از حضور باصلابت، یکپارچه و باشکوه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، به پیام‌های این حضور حماسی پرداختند و اظهار داشتند: پیام اول این راهپیمایی به ترامپ و همبستگان جریان امریکا است تا سرنوشت پیشینیان خودتان را ببینند و عبرت بگیرند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که با راهپیمایی باشکوه 22 بهمن و جشن ملی و انقلاب متقارن شده بود، با اشاره به مذاکرات آستانه قزاقستان در حل مناقشات سوریه به نقش قدرتمند ایران پرداختند و گفتند: امروز آمریکایی‌ها در  منطقه مرعوب قدرت ایران هستند و این عربده‌کشی‌های ظاهری و حرف‌های پوچ سردمداران امریکا نمی‌تواند ملت ما را از پا دربیاورد.
حضرت آیت‌الله اعرافی خطاب به یاوه‌گویان امریکا هشدار دادند: اگر با ایران جنگ هم راه بیندازید، بدانید هم اسرائیل و هم خیلی جاهایی دیگر که شما تصور نمی‌کنید زیر برد حمله موشک‌های دوربرد ما و تیر رأس جبهه مقاومت قرار خواهد گرفت.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه آمریکایی‌ها در متن قدرت خود آسیب‌پذیرند تصریح کردند: امروز هیئت حاکمه امریکا در تناقض گفتمانی گیرکرده است و خودشان هم نمی‌دانند چگونه از این بحران بیرون بیایند.
ایشان با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها چشمشان را بر واقعیت‌ها در منطقه بسته‌اند و تنها منافع و نفت کشورهای منطقه را به یغما می‌برند خاطرنشان کردند: آن‌ها صدور ویزا برای اتباع 7 کشور اسلامی را ممنوع کرده‌اند، درحالی‌که در این فهرست نام عربستان سعودی که مولد و تولیدکننده تروریست در دنیاست نیامده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، اوضاع دولت آل سعود و مزدوران منطقه را متزلزل خواندند و گفتند: جبهه مقاومت و گفتمان انقلاب اسلامی امروز در سراسر ایران، جبهه خدایی است و شما در برابر این قدرت بزرگ به یاری خدا در همه سنگرها شکست خواهید خورد.

ترامپ از سرنوشت پیشینیان خود عبرت بگیرد

حضرت آیت‌الله اعرافی  با قدردانی از  حضور باصلابت، یکپارچه و باشکوه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال، به پیام‌های این حضور حماسی پرداختند و اظهار داشتند: پیام اول این راهپیمایی به ترامپ و همبستگان جریان امریکا است تا سرنوشت پیشینیان خودتان را ببینند و عبرت بگیرند.
امام‌جمعه میبد بابیان اینکه رهبران سیاسی امریکا از کارتر گرفته تا بوش و اوباما همه درصدد ضربه زدن به‌نظام و ملت ایران بودند، ملتی که حرف تازه‌ای برای دنیا آورده است و نمی‌خواهد در معیارهای غربی و آمریکایی هضم شود گفتند: امروز تزلزل قدرت را در امریکا حس می‌کنید و باید جبهه مقاومت و شکوه ملت ایران را باور کنید.
دشمنان فکر تعرض به ایران را از سرخود بیرون کنند
خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: موشک‌های مقاومت همین روزها در یمن نقاط حساس در ریاض و عربستان را هدف‌گیری کرد، بنابراین فکر تعرض و تجاوز به ملت ایران را از سرخود بیرون کنید چراکه اگر شما به سمت ملت ایران بیایید پیشمان خواهید شد.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه افزودند: پیام این راهپیمایی باشکوه به مسئولان نظام و دولتمردان هم این است که قدر ملت را بدانند و در برابر دشمن نترسند و برای سعادت، رفاه و رفع گرفتاری‌های ملت تلاش کنند.
ایشان یادآور شدند: اقتصاد مقاومتی، به کار گرفتن همه ابزارهای سیاسی دیپلماتیک برای تحکیم مبانی انقلاب وظایفی است که مسئولان ما در سطوح مختلف باید راه را به روی مردم باز کنند.
تجلی حضور ملت در راهپیمایی نشانه تسلیم نشدن در برابر دشمنان قسم‌خورده اسلام
آیت‌الله اعرافی، حضور باشکوه و یکپارچه ملت ایران در روستاها و شهرها، در سی و هشتمین جشن ملی و انقلابی و راهپیمایی 22 بهمن را تسلیم نشدن در برابر امریکا، ترامپ، انگلیس و دشمنان قسم‌خورده اسلام دانستند و گفتند: مژده باد به ملت بزرگ ایران که تنها ملت مستقل در منطقه هستند و در کوران حوادث در منطقه، از امنیت برخوردار است.
امام‌جمعه میبد اظهار داشتند: علیرغم کاستی و مشکلات که باید جبران شود و مطالبه مردم از مسئولان است،  ما در اکثر شاخص‌های توسعه در حوزه‌های فنی، علمی و بهداشتی، اجتماعی و فرهنگی در جایگاه خوبی قرار داریم و در مقایسه با ملت‌ها و دولت‌هایی که دینشان را فروخته‌اند و تسلیم قدرت‌های بیگانه شدند؛ حرکت روبه جلویی داریم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کردند: باید کمر همت را برای خدمت کردن، وحدت و یگانگی ببندیم و راه را درست تشخیص بدهیم و پشتوانه جریان انقلاب اسلامی و انتشار معارف الهی و اهل‌بیت در عالم باشیم.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور  بابیان اینکه حقیقتاً حضور باشکوه بعد از 38 سال از قشرهای گوناگون ملت و جریان‌هایی از افکار و سلایق مختلف، از پیر و جوان، زن و مرد و طبقات گوناگون در این جشن بزرگ ملی انقلابی و اسلامی و راهپیمایی شکوهمند قابل وصف و تقدیر و سپاس نیست اظهار داشتند: این داستان مکرر 40 ساله ماست که شکوه ملت امروز هم خود را نشان داد.
ایشان با اشاره به اینکه اکثر انقلاب‌ها دریکی دو دهه به شکست  بن‌بست کشیده می‌شوند خاطرنشان کردند: اما ملت ایران 50 سال همراه امام حرکت کرده است و این عظمت و دریای خروشان قابل ترسیم نیست و در سخن و بیان نمی‌گنجد.
آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه نهضت‌های فراوانی در دنیا بوده که دچار تغییرات و گاهی به ضد خود تبدیل‌شده‌اند، انقلاب اسلامی را دارای روحی باطنی و معنوی عنوان کردند و گفتند: استقامت، پایداری ملت ایران باعث شده است که انقلاب اسلامی به حیات و درخشش خود ادامه دهد.
خطیب جمعه میبد با اشاره به انواع توطئه‌های امریکا و انگلیس و قدرت‌های جهانی و ستم‌شاهی در جدایی ملت ایران از انقلاب و اسلام گفتند: در سال‌های 56،57 دشمنان نظام و انقلاب، آشکار و نهان توطئه‌های زیادی کشیدند تا ملت را از انقلاب و اسلام جدا کنند اما فلز وجودی ملت ایران که مدال افتخار اوست نتوانستند آن را ذوب کنند.
توطئه‌های دشمنان با آغاز فصل پیروزی انقلاب اسلامی
مدیر حوزه‌های علمیه کشور در بخش دیگر از بیانات رسای خود به تشریح آغاز فصل پیروزی انقلاب اسلامی پرداختند و اظهار داشتند: در این فصل هم دشمنان انواع توطئه را برای ملت ایران و انقلاب و کشور به کار گرفتند که هرکدام از این توطئه‌ها می‌توانست یک کشور را نابود کند اما ایران اسلامی در برابر همه این هجمه‌ها ایستادگی کردند.
1--
حرکت‌هایی تجزیه‌طلبانه در کردستان و خوزستان نقاط مختلف از فردای پیروزی انقلاب.
2-
طرح چندین کودتا در این دوره که اگر هوشیاری، آگاهی و مقاومت مردم و نیروهای مسلح ما نبود کافی بود  نظام ما ملت را از پا دربیاورد.
3-
گروهک‌های تروریستی و موج ترورها که مسئولان عالی‌رتبه تا مردم کوچه و خیابان را هدف قرار داند؛ تا جایی که 17 هزار شهید ترور داریم که در رأس آن‌ها شخصیت‌های بزرگ و ارکان نظام و انقلاب هم هستند.
4-
جنگ تحمیلی 8 ساله؛ با پشتیبانی که از صدام به عمل می‌آمد می‌توانست ملت ما شکست بخورد و کشور تجزیه و نظام ساقط شود.
5-
بلوکه کردن اموال و دارایی‌های ایران از ابتدای پیروزی انقلاب و هنوز هم میلیاردها دلار ما توسط مدعیان حقوق بشر و یاوه‌گویان امروز امریکا و قدرت‌های دیگر غاصبانه بلوکه‌شده است.
6-
تحریم‌های متنوع و گوناگون زمان دفاع مقدس که سیم‌خاردار  و حتی عادی‌ترین سلاح‌ها را به ما نمی‌دادند؛ اما حالا باید امروز از موشک‌های دوربرد و استراتژیک ما بترسند.
7- 
تحریک همسایگان و انواع مسائل مرزی
8- پناه دادن به دشمنان و منافقان در کشورهای مختلف ازجمله اروپا و امریکا؛ این‌ها جانیان بالفطره و تروریست‌های دست آغشته به خون ملت ایران را در کشورهای خودشان امنیت دادند تا روزی علیه این ملت به صحنه بیاورند.
9-
انواع فتنه‌هایی که در طول این سال‌ها با آن مواجه بودیم؛ ازجمله فتنه 88 که مقابله با انتخابات آزاد بود.
10-
تبلیغات پیوسته علیه ایران، جریان‌های اختاپوسی تبلیغات جهانی که تمام دستگاه‌های تبلیغاتی پر از فکر ضد اسلام و انقلاب اسلامی و مکتب اهل‌بیت شده است.
11-
ماهواره‌ها و رادیوها، روزنامه‌ها و شبکه‌های مجازی به شکل‌های مختلف و با زبان‌های گوناگون با سوژه‌های فراوان همه در طول این 38 سال در مقابل ایران که گوهر ایمانی است ایستاده‌اند و علیه ایران با میلیاردها دلار از سوی عربستان سعودی، امریکا و وابستگان جریان سازی می‌کنند.
12-
فشارهای سنگینی که بر جریان همسویی ایران در جهان است؛ امروز در همه عالم یک جریان همسو انقلابی داریم که همه‌جا اسرائیل و سعودی‌ها و آمریکایی‌ها دست‌به‌دست هم‌اند تا در برابر جریان همسوی انقلاب موج ایجاد کنند و نمونه‌اش کشتار هزار نفر در نیجریه در فاصله یک سال و نیم گذشته است و حجم سنگینی که امروز از فشارها متوجه مقاومت به یمن، سوریه، عراق، لبنان و نقاط دیگر جهان است.
13-
تخریب اعتقادی نسل جوان به شکل هوشمند و حساب‌شده.
14-
تخریب بنیان‌های اخلاقی جامعه ما.
15-
تخریب مبانی نظام سیاسی کشور.
16-
انواع نفوذها و توطئه‌هایی که در برابر ملت انجام‌شده است.
حضرت آیت‌الله اعرافی یادآور شدند: بنابراین نوجوانان و جوانان باید انقلاب‌های دیگر را مطالعه کنند که ملت بزرگ ایران هرگز تسلیم دشمنان نشده است.
ایشان خاطرنشان کردند: البته در کنار این فهرست بلندبالا، ضعف‌هایی هم داریم که گاهی نتوانستیم درست تدبیر و مشکلات را حل کنیم و دچار سوء مدیریت، فساد، تبعیض شدیم اما باید بدانیم ملت ما نه در برابر دشمنان و نه این ضعف‌ها تسلیم نمی‌شوند.
آدرس کوتاه :