با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور؛

اقامتگاه سنتی قلعه وزیر رکن‌آباد به بهره‌برداری رسید


اقامتگاه سنتی قلعه وزیر رکن‌آباد باهدف توسعه گردشگری با حضور «علی‌اصغر مونسان» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، «محمدعلی طالبی» استانداریزد و «حسین فلاح» فرماندارمیبد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، عصر روز دوشنبه 29 بهمن‌ماه هتل سنتی قلعه وزیر رکن‌آباد با حضور «علی‌اصغر مونسان» معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دولت تدبیر و امید، «محمدعلی طالبی» استانداریزد، «حسین فلاح» فرماندارمیبد و جمعی از مسئولان استان و شهرستان افتتاح شد.

هم‌زمان با اعطاء لوح ثبت میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو، اقامتگاه سنتی قلعه وزیر در روستای رکن‌آباد بخش مرکزی میبد با مساحت 5000 و زیربنا 2500 مترمربع و ایجاد شغل مستقیم برای 50 نفر با حضور معاون رئیس‌جمهور افتتاح و آغاز به کارکرد.

اقامتگاه سنتی قلعه وزیر با ظرفیت 32 اتاق و 82 تخت از این به بعد پذیرای مسافرانی است که شهرستان میبد را برای سفر خود انتخاب کرده و به دنبال اقامت در هتل‌های سنتی هستند.

قدمت این مجموعه تاریخی که به دوره قاجاریه بازمی‌گردد، برای بازسازی و تبدیل این فضا به اقامتگاه سنتی بالغ‌بر 75 میلیارد ریال با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی صورت گرفته و آماده پذیرایی از مسافران است.


آدرس کوتاه :