افراد فاقد بیمه درمیبد شناسایی و بیمه می‌شوند


فرماندارمیبد در دیدار با مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان، صندوق بیمه اجتماعی را فرصت طلایی برای روستاییان و عشایر عنوان کرد و گفت: طی چندین سال گذشته صندوق رشد چشمگیری داشته که این نتیجه همت و تلاش مجموعه صندوق در استان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح افزود: ظرف روزهای آینده جلسه‌ای با حضور بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی و نماینده صندوق برگزار می‌شود تا افراد فاقد بیمه شناسایی و نسبت به بیمه آن‌ها اقدام شود.

حسن ابراهیمی مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر استان در این نشست گفت: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر برگرفته از اصل ۲۹ قانون اساسی است که برخورداری از بیمه‌های اجتماعی را حقی همگانی و وظیفه دولت‌ها می‌داند.

 حسن ابراهیمی بابیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر باهدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها، تأمین امنیت اجتماعی و بالا بردن سطح زندگی روستائیان و عشایر در مجلس ششم تصویب‌شده است افزود: این صندوق فرصت خوبی را برای حمایت از کشاورزان، روستائیان و عشایر فراهم کرده است و آگاهی و اطلاع‌رسانی صحیح درزمینهٔ فعالیت‌ها و خدمات این صندوق به کشاورزان، عشایر و روستائیان، آینده این عزیزان را فراهم خواهد کرد.

ابراهیمی افزود: امروزه کشاورزان و روستائیان در سراسر کشور تنها با پرداخت ماهیانه 500/27 تا 70 هزار تومان از سن 18 تا 50 سالگی می‌توانند به عضویت صندوق بیمه درآمده و از تسهیلات این بیمه بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که طیف زیادی از فعالین در این عرصه هنوز فاقد هرگونه بیمه بوده و حتی بعضی‌ها اطلاع و شناخت دقیقی از این بیمه ندارند و این وظیفه دستگاه‌های متولی را سنگین‌تر می‌کند.

در پایان از جناب آقای فلاح مدیرعامل شرکت تعاونی اتحاد میبد و کارگزاری کد 80025 به خاطر عملکرد خوب این کارگزاری در شش‌ماهه اول سال جاری تجلیل شد.
آدرس کوتاه :