هم‌زمان با هفته جهاد کشاورزی صورت گرفت؛

افتتاح پروژه بخش سیلاب حوزه نیوک- ندوشن

هم‌زمان با هفته جهاد کشاورزی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین استان و شهرستان پروژه پخش سیلاب روستای «نیوک» ندوشن از توابع شهرستان میبد با ۱۷ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، هم‌زمان با هفته جهاد کشاورزی با حضور «محسن صادقیان» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، «حسین فلاح» فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین استان و شهرستان پروژه پخش سیلاب روستای «نیوک» ندوشن از توابع شهرستان میبد به بهره‌برداری رسید.

این پروژه با ۱۷ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی با حجم عملیات خاکی حدود ۱۴۰ هزار مترمکعب و ۲۵۰ هزار مترمکعب حجم آبگیری به‌منظور جلوگیری از روان آب، سیلاب فصلی، خسارت به تأسیسات و جاده‌های پایین‌دست از مهرماه سال گذشته شروع و به بهره‌برداری رسید.

گفتنی است؛ پروژه‌های بند خاکی و گوراب ندوشن، مرمت بند خاکی و رسوب برداری تلخستان، بند سنگی ملاتی بنستان، رسوب برداری بند خاکی علویه، مرمت پروژه‌های آبخیزداری، عملیات بیولوژیک و بیومکانیک مراتع و ساخت آب‌انبار از دیگر پروژه‌هایی است که از محل صندوق توسعه ملی در شهرستان میبد هم‌زمان با هفته جهاد کشاورزی به بهره‌برداری رسید.