افتتاح مجتمع آب‌رسانی شهدای روستای بخش مرکزی درمیبد


با حضور مشاور وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور، فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین استان، مجتمع آب‌رسانی شهدای روستاهای بخش مرکزی شهرستان میبد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، مدیر آب و فاضلاب روستایی میبد گفت: این مجتمع شامل یک باب مخزن هزار مترمکعبی زمینی، یک باب مخزن هوایی 200 مترمکعبی، یک ایستگاه پمپاژ، یک ایستگاه کلرزنی و یک حلقه چاه جدید است که با 16 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و سفر پربرکت مقام معظم رهبری به استان تأمین‌شده است.

محمدعلی دهقانی افزود: با افتتاح این مجتمع آب 7 روستای رکن‌آباد، مهرآباد، حجت‌آباد، محمدآباد، مزرعه کلانتر و فیض‌آباد تأمین می‌شود.

مشاور مدیرعامل و رئیس امور ایثارگران شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: بر اساس تدابیر دولت و تخصیص اعتباری که به اذن مقام معظم رهبری در سال 94 برای تأمین آب شرب روستاها اختصاص پیداکرده است باهدف گزاری در سال 95 نزدیک به هزار مجتمع آب‌رسانی به مرحله بهره‌برداری می‌رسند.

مسعود شوندی بابیان اینکه در حال حاضر 74 درصد از مناطق روستایی کشور از آب شرب بهره‌مند هستند افزود: هدف گزاری شرکت مهندسین این است که در 3 سال متوالی پرداخت اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی و با کمکی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی وهمتی که دولت خواهد داشت؛ بتوانیم روستاهای بالای 20 خانوار را در این سه سال از آب شرب سالم بهره‌مند کنیم.

وی با اشاره به اعتباران این طرح گفت: اعتباری که از محل صندوق توسعه ملی در سال 94 پرداخت‌شده است نزدیک 500 میلیون دلار بود که البته بیش از این نیاز هست و با حدود هزار و 500 میلیون دلار این کار به اتمام می‌رسد.

سید یعقوب مردادی مشاور وزیر نیرو و مسئول امور ایثارگران وزارت نیرو هم گفت: در سالی که به فرموده رهبر عزیزمان به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام‌گذاری شده است تصمیماتی که در وزارت نیرو گرفته‌شده است این است که اغلب تأسیسات و اماکن وزارت نیرو چه جدیدالاحداث و چه آن‌هایی که در حال احداث است به نام مبارک شهدا و ترجیحاً به نام شهدای شاخص و بومی منطقه نام‌گذاری شوند که برکات زیادی برای ما دارد.
آدرس کوتاه :