افتتاح طرح هادی روستای حسن‌آباد میبد توسط معاون رئیس‌جمهور


هم‌زمان با روز ملی روستا و عشایر با حضور استاندار یزد و فرماندارمیبد یک‌صد پروژه عمرانی استان با 228 میلیارد ریال اعتبار و همچنین طرح هادی روستای هدف گردشگری حسن‌آباد میبد به‌صورت ویدئوکنفرانس توسط معاون اول رئیس‌جمهور در شهرستان میبد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، هم‌زمان با روز ملی روستا و عشایر و ششمین همایش روستا و عشایر کشور در خراسان جنوبی، با حضور استاندار یزد، فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین یک‌صد پروژه عمرانی استان، با 228 میلیارد ریال اعتبار، به‌صورت ویدئوکنفرانس توسط معاون اول رئیس‌جمهور در روستای هدف گردشگری حسن‌آباد شهرستان میبد افتتاح شد.

یکی از این طرح‌ها، طرح هادی روستای هدف گردشگری حسن‌آباد میبد بود که با 8 میلیارد ریال افتتاح شد.

استاندار یزد در حاشیه این مراسم روز روستا را فرصت خوبی برای توجه به نیازها و شناخت ظرفیت‌های روستاها دانست.

محمدعلی طالبی گفت: امیدواریم مجموعه این اقدامات به‌ویژه کارهای بسیار خوب و اثرگذاری که در بخش اشتغال روستایی در سطح استان دنبال می‌شود با کمک دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی به ارتقاء هرچه بهتر زندگی روستائیان و همچنین رونق بیشتر اقتصادی و اجتماعی روستاها و افزایش سهم روستاها از جمعیت استان باشد.

طالبی بابیان اینکه 15 درصد جمعیت استان یزد در روستاها حضور دارند افزود: به نسبت جمعیتی که در استان در روستاها داریم سهم بیشتری از اعتبارات در بخش‌های مختلف با این نگاه که روستاها را تقویت کنیم و بتوانیم بازگشت جمعیت را به روستاها شاهد باشیم در بخش زیرساخت برای روستاها هزینه می‌شود.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: عموماً روستاهای استان روستاهایی هستند که در فصل تابستان و ایام تعطیلات با جمعیت قابل‌توجه روبرو هستند ازاین‌جهت ایجاب می‌کند زیرساخت‌های لازم در بخش‌های مختلف را فراهم کنیم.

طرح هادی روستای هدف گردشگری حسن‌آباد از توابع بخش بفروئیه میبد این طرح که از سال 94 آغازشده بود؛ شامل 2 هزار و 700 مترمربع جداره سازی، هزار و 500 مترمربع کف سازی،120 مترمربع دیوارچینی و جمع‌آوری آسفالت و نوسازی دیوارها بود.

فاز 2 این طرح هم هم‌زمان باهدف توسعه پایدار روستا درزمینهٔ گردشگری، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، امسال با 110 میلیون تومان آغاز شد.

روستای حسن‌آباد با بیش از هزار نفر جمعیت در 5 کیلومتری شمال غرب شهرستان میبد واقع‌شده است و شغل اصلی مردم کشاورزی، دامداری و فعالیت در عرصه‌های صنعتی است.


آدرس کوتاه :