در آخرین روز از هفته دولت؛

افتتاح دومین کارگاه تولید سفال برجسته استان درمیبد


در آخرین روز از هفته دولت و با حضور معاون فرماندارمیبد یک واحد کارگاه تولیدی آموزشی سفال برجسته در شهرستان میبد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، برای راه‌اندازی این واحد یک میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه شده است که 500 میلیون ریال آن از تسهیلات صندوق کارآفرین امید بوده و زمینه اشتغال 6 نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم‌شده است.

رئیس صندوق کارآفرین امید میبد با اشاره به رسالت صندوق کارآفرین امید در ایجاد و حمایت از کسب‌وکارهای خرد و کوچک درزمینهٔ مشاغل خانگی، خویش‌فرمایی، کارفرمایی و زنجیره‌های تولید گفت: این صندوق برای مشاغل خانگی تا سقف 100 میلیون ریال، خویش‌فرمایی 300 میلیون ریال و کارگاه‌های تولیدی تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می‌کند.

جواد فیاضی بابیان اینکه سعی داریم زنجیره‌های تولید را در روستاها ایجاد کنیم به پرداخت تسهیلات خوب به بخش کشاورزی، صنایع و معادن، فراوری محصولات کشاورزی، صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و بوم گردی در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: صندوق کارآفرین امید از سال 93 تاکنون بالغ‌بر 37 میلیارد ریال تسهیلات در شهرستان میبد پرداخت کرده است.

وی افزود: در این رابطه 240 پرونده در صندوق کارآفرین امید تشکیل و زمینه اشتغال 330 نفر به‌صورت مستقیم در زمینه‌های صنایع‌دستی، تولیدی، فنی، خدمات و شبکه توزیع برای بازاریابی محصولات تولیدی فراهم‌شده است.


آدرس کوتاه :