افتتاح بازار کاشی و سرامیک ایران درمیبد


فاز اول بازار کاشی و سرامیک ایران در شهرستان میبد پایتخت کاشی و سرامیک کشور با حضور فرماندارمیبد و جمعی از مدیران واحدهای صنعتی و صاحبان سرمایه در زیربنای 37 هزار و 800 مترمربع با 170 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از محل بخش خصوصی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، احداث کل این مجموعه در زمینی به مساحت 25 هزار مترمربع و زیربنای 75 هزار مترمربع پیش‌بینی‌شده است.

حسین فلاح فرماندارمیبد در مراسم افتتاح بازار سرامیک ایران گفت: بازار سرامیک ایران که از سوی گروه تاپ سر احداث‌شده است کاری ارزشمند در راستای رونق بازار کار و اشتغال در شهرستان میبد است.

حاج مرتضی صفدری زاده مدیرعامل بازار سرامیک ایران گفت: فاز اول این مجموعه شامل بخش اداری و شوروم های کاشی و سرامیک است که در شهرستان میبد به‌عنوان قطب تولید کاشی و سرامیک کشور می‌تواند میزبان تجار و بازرگانانی باشد که در توسعه بازار کاشی و سرامیک ایران فعالیت دارند.

صفدری زاده مستقر شدن تمام فعالیت‌های مرتبط با صنعت کاشی و سرامیک ازجمله فروش محصولات، تأمین مواد اولیه و دفاتر فروش مواد معدنی و صنایع وابسته ازجمله لعاب سازی و قالب‌سازی در این مجموعه را درکم کردن هزینه‌ها برای قیمت تمام‌شده مؤثر دانست و گفت: در استان یزد که پایتخت صنعت سرامیک کشوراست مرکز تجاری درخورشان کیفت این محصولات می‌تواند راهگشایی برای توسعه بازارهای داخلی و بین‌المللی صنعت کاشی و سرامیک کشور باشد.

وی افزود: این مجموعه سه‌طبقه مجزا است که در دوطبقه 29 شروم یا غرفه و در طبقه دوم هم 71 واحد اداری قرار دارد.

صفدری زاده بابیان اینکه تاکنون در فاز اول 170 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است گفت: برای تکمیل این مجموعه و فاز دوم هم 400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهد شد.

مدیرعامل بازار سرامیک ایران خاطرنشان کرد: با استقرار 28 واحد تولیدی سالانه 180 میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در شهرستان میبد تولید می‌شود که با راه‌اندازی واحدهای جدید طرح توسعه، این عدد به 280 میلیون مترمربع خواهد رسید.

صفدری زاده بابیان اینکه از میبد در کشور به‌عنوان یک شهرستان بلامنازع در تولید کاشی و سرامیک یاد می‌شود افزود: برآوردها نشان می‌دهد که نیمی از تولیدات کاشی و سرامیک درمیبد به صادرات اختصاص دارد.

وی گفت: در حال حاضر هفت هزار نفر به‌صورت مستقیم و 12 هزار نفر غیرمستقیم در صنعت کاشی و سرامیک شهرستان میبد فعالیت دارند.


آدرس کوتاه :