آغاز طرح دانشنامه ازدواج درمیبد


همزمان با ایام‌الله دهه فجر طرح دانشنامه ازدواج با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولین در شهرستان میبد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این مراسم با اشاره به افزایش اختلافات خانوادگی و طلاق گفت: امروز باید با آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به هنگام خانواده‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی از این معضل اجتماعی جلوگیری کرد.

حسین فلاح افزود: با توجه به اینکه امروز جامعه ما مورد هدف هجمه‌های فرهنگی و آسیب‌ها و توطئه‌های فضاهای مجازی دشمن قرار دارد نیاز به مهارت‌های زندگی است که با اجرای چنین طرح‌های کارشناسی و آموزشی است.

فلاح تصریح کرد: خانواده‌ها باید زندگی را بر اساس فرهنگ ارزشمند اسلامی بنا بکنند و با پرهیز از تجمل‌گرایی و آرزوها و خواسته‌های دست‌نیافتنی، فضای عاطفی و گرمی را برای خود و خانواده خود فراهم کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور هم طلاق را یکی از نگرانی‌های اصلی کشور خواند و گفت: برای پیشگیری از افزایش طلاق به یکسری اقدامات به هنگام و مطالعات گسترده نیاز داریم تا علل و چرایی رشد طلاق را بشناسیم و با ابزار علم و بهره‌گیری از همه آموزه‌های الهی، اخلاقی و دینی‌مان این معضل را کنترل مهار و پیشگیری کنیم.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه آموزش‌های پیش از ازدواج، فرزند پروری و مهارت‌های زندگی ازجمله اقداماتی است که سازمان بهزیستی کشور آن را به‌عنوان آزمونه‌ای در شهرستان میبد در دست انجام دارد افزود: این آموزش‌ها را برای کسانی که زندگی مشترکشان را شروع می‌کنند اجباری کردیم.

مشاور امور روان‌شناختی سازمان بهزیستی کشور هم بابیان اینکه 20 درصد از ازدواج‌ها درکل دنیا ازدواج‌های خرسند و 20 درصد هم ناراضی هستند گفت: احتمال طلاق در ازدواج‌های ناراضی زیاد است.

مهدی میر محمدصادقی گفت: ما با آموزش دادن و یادگیری افراد که با چه افرادی ازدواج کنند چه مواردی را در ازدواج در نظر بگیرند به دنبال ایجاد ازدواج‌های خرسند و پایدار که با افزایش دانش و سواد خانوادگی، رضایتمندی در آن‌ها وجود دارد در جامعه هستیم.

حضور محمدحسین حسینی فهرجی قهرمان روپایی جهان در این مراسم دیدنی بود.

فهرجی مسیر 5 کیلومتری پارک فلسطین تا سالن آموزشگاه‌های میبد را بدون وقفه روپایی زد.


آدرس کوتاه :