فرماندار میبد؛

اعتیاد منشأ بسیاری از آسیب‌ها در جامعه است


به مناسبت گرامی داشت هفته مبارزه با مواد مخدر همایش جامعه عاری از اعتیاد با حضور فرماندار میبد و جمعی از مسئولین در پارک بزرگ بهاران برگزار شد.

فرماندار میبد در این همایش اعتیاد را منشأ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی خواند و گفت: برای اینکه نوجوانان و جوانان ما در دام این مواد خانمان‌سوز نیافتند باید قدرت نه گفتن را یاد بگیرند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ حسین فلاح افزود: چراکه اگر انسان در برابر بسیاری از تعارف‌ها از سوی دوستان و هرکس دیگر که گاها در جامعه عرف شده است و به ضرر فرد هم تمام می‌شود قدرت نه گفتن را داشته باشد از بسیاری از آسیب‌ها درامان می‌ماند.
وی مؤسسات خیری و فرهنگی را یکی از پایگاه‌های مردمی عنوان کرد و افزود: این مؤسسات در محلات مختلف شهر می‌توانند با آگاهی بخشی به مردم زمینه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه را بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان میبد به دلیل مهاجرت‌های افراد غیربومی که گاهان در میان آن‌ها افراد معتاد هم وجود دارد با مشکلات آسیب‌های اجتماعی روبروست که نیاز به مدیریت دارد.
فرماندار میبد بابیان اینکه فردا دیراست و برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی باید از همین امروز به فکر باشیم گفت: بهره‌گیری از دوره‌های مهارت‌های زندگی، آگاهی بخشی و آشنایی خانواده‌ها با انواع خطر مواد مخدر از نوع سنتی و صنعتی می‌تواند بخش مهمی از این آسیب‌ها را مهار کند.
در پایان این همایش از فعالین انجمن معتادین با اهدا لوح قدردانی شد.


آدرس کوتاه :