آشنایی بازرسین شعب اخذ رأی با قوانین انتخابات درمیبد


44 نفر از بازرسین شعب اخذ رأی در شهرستان میبد با وظایف و آخرین اصلاحات قوانین انتخاباتی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، «عباس حیدری» عضو هیئت بازرسی انتخابات استان در حاشیه این دوره آموزشی گفت: بازرسین نقش نظارتی در انتخابات دارند و هیچ دخالتی در انتخابات ندارند.

حیدری افزود: اگر در راستای انجام امور تخلفی را مشاهده کردند باید آن را با نماینده فرماندار و هیئت بازرسی شهرستان منعکس و با تعامل و همدلی که بین اعضای شعب به وجود می‌آورند بدون هرگونه ازدحام و تجمع و تخلفی حل کنند.

وی بابیان اینکه هر دوره تعداد بازرسین متفاوت است افزود: در دوره‌های قبل برای هر صندوقی یک بازرس در نظر می‌گرفتند اما در این دوره برای کلیه شعب سیار یک بازرس و برای بقیه شعب یک‌سوم از بازرسین دوره‌های قبل را انتخاب کردند.

عضو هیئت بازرسی انتخابات استان گفت: درمجموع 770 شعبه اخذ رأی در سطح استان داریم که متناسب با آن، تعداد بازرسین در نظر گرفته‌شده است.

عباس حیدری با اشاره به فرایند انتخابات در استان گفت: در سطح استان همه عوامل اجرایی با شرکت در دوره‌های آموزشی، آموزش‌های لازم را برای برگزاری یک انتخابات پرشور کسب کرده‌اند.

وی افزود: هیئت‌های اجرایی، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها و هیئت‌های باز‌رسی به‌خوبی کار خودشان را به‌پیش می‌برند و هیچ مشکلی در برگزاری انتخابات نیست.

عضو هیئت بازرسی انتخابات استان خاطرنشان کرد: در راستای حضور حداکثری مردم هم ستاد انتخابات و کمیته‌های تبلیغات و اطلاع‌رسانی فضا را برای انتخابات پرشور آماده می‌کنند و این شور نشاطی هم که در ستادهای تبلیغاتی نامزدها احساس می‌شود، دوم اسفند شاهد حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی خواهیم بود.


آدرس کوتاه :