آسیب‌های اجتماعی و پایمال شدن حقوق شهروندی در میبد برگزار شد


در نشستی با حضور معاون فرماندارمیبد، مسئول پیشگیری نیروی انتظامی و کارکنان فرمانداری شهرستان میبد برخی از آسیب‌های اجتماعی و جایگاه حقوق شهروندی در جامعه بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، سروان فلاح در این نشست بابیان اینکه ایران اسلامی برای امنیت و رفاه و آسایش و سعادت مردم در جامعه، بر اساس ارزش‌های متعالی اسلام، قانون حقوق شهروندی تعریف کرده است گفت: این قوانین متعالی و برگرفته از متن قرآن به افراد خاطی اجازه جولان در جامعه نمی‌دهد و کسانی که مخل امنیت و آسایش مردم باشند قطعاً با آن‌ها برخورد قانونی می‌کند.

وی افزود: در هر جامعه‌ای‌ بنا به شرایط، برخی ناهنجاری‌ها وجود دارد و این ناهنجاری‌ها بیشتر به دلایل مختلف می‌تواند ایجاد شود که یکی از این دلایل امروز شاید سیطره ماهواره‌ها، شبکه‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی باشد.

فلاح تصریح کرد: ازآنجاکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و گفتمان انقلاب اسلامی، الگوی جدیدی را در جهان معرفی کرده است؛ همواره استکبار و دنیای غرب برای جلوگیری از صدور سبک زندگی اسلامی و تفکر و اندیشه اسلامی با تمام توان و با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای‌ سعی دارند تفکر نسل امروز را نسبت به زندگی تغییر و سبک زندگی غربی را که سراسر مبتذل و خالی از استحکام بنیان‌های خانواده است در کشورهای اسلامی و درحال‌توسعه ترویج کند.

وی ارتباط غیر مشروح زنان و دختران با مردان نامحرم، پوشش‌های نامناسب و یافتن لذت‌های جنسی و عاطفی در فضاهای مجازی را برخی از آسیب‌های امروز جامعه دانست که غرب آن را دنبال می‌کند.

فلاح افزود: متأسفانه این رفتارها، بسیاری از نوجوانان و جوانان و حتی افراد متأهل خانواده‌ها را قربانی کرده است که این‌ها علاوه بر آسیب به جامعه، باعث پایمال شدن حقوق شهروندی در جامعه شده‌اند.

وی ایجاد هرگونه آسیب در شکل‌های مختلف را ضربه به حقوق شهروندی دانست و افزود: نباید رفتار و حرکت‌های عده‌ای‌ باعث از بین رفتن حقوق دیگران و سلب آرامش در جامعه شود و ما باید بافرهنگ سازی و تبیین ارزش‌های ناب اسلامی، آن‌هایی که در مسیر انحراف قرارگرفته و گول هوس‌ها و لذت‌های زودگذر فرهنگ غرب شده‌اند را به دل جامعه برگردانیم.


آدرس کوتاه :