خطیب جمعه میبد:

اسرائیل باید به زباله دان تاریخ سپرده شود


امام جمعه میبد در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و درخطبه های پرصلابت و وحدت بخش نماز جمعه این هفته گفتند : امروز به فضل الهی شما مردم میبد یک صحنه از شکوه قدس و روز جهانی قدس را آفریدید ؛ این شکوه و حماسه روز جهانی قدس در هزار نقطه از شهرهای کشور ما و در یکصد کشور جهان تجلی کرد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی با اشاره به نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌روز جهانی قدس از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی افزودند: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز همبستگی امت و مقاومت در برابر ظلم و ستم، آن روزها این‌همه موردتوجه نبود؛ اما امروز این جبهه جهانی و پایگاه قدس بین‌المللی شده است و در همه شهرهای ایران و شهرهای بزرگ و کوچک منطقه و ده‌ها کشور جهان این پرچم وحدت اسلامی و قدس شریف بلند است.

خطیب جمعه میبد وحدت و انسجام و ولایت‌پذیری ملت را نخستین پیام راهپیمایی روز جهانی قدس عنوان کردند و افزودند: ملت ما زیر سایه انقلاب اسلامی و تأسی به رهبر عظیم الشان حضرت امام خامنه‌ای، وحدت خودش را در راهپیمایی‌های قدس، ۲۲ بهمن و برگزاری انتخابات نشان می‌دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه همه طبقات، گرایش‌ها و گروه‌ها در این راهپیمایی باشکوه حضور می‌یابند و تنها عده کمی هستند که با انقلاب و اسلام قهرند و تکلیف خودشان را مشخص کرده‌اند تصریح کردند: اما اکثریت جامعه در مسیر رشد و تعالی، وحدت، انسجام و تأسی به مبانی اسلام و ولایت حضور دارند.

دشمنان عزم و اراده ایرانیان را تماشا کنند

ایشان گفتند: دشمنان باید این عزم اراده و ایمان ایرانیان را تماشا کنند که ۴۰ سال است در همه صحنه‌ها حضور دارند و امواج طوفانی جنگ، ترور، فساد، فتنه‌ها، توطئه‌ها، تحریم‌ها و دشمنی‌های ظالمانه این ملت مقاوم را از پا درنیاورده است و باوجود همه مشکلات و گرفتاری‌ها قرص و محکم ایستاده‌اند.

اسرائیل باید به زباله‌دان تاریخ سپرده شود

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه قصه اسرائیل برای دشمنان ما قصه راهبردی و استراتژیک است اظهار داشتند: پیام دیگر روز قدس این است که اسرائیل باید به زباله‌دان تاریخ سپرده شود.

اسرائیل پایگاه فساد انگیزی در منطقه است

آیت‌الله اعرافی با اشاره به سیاست‌های آمریکایی‌ها در قبال اسرائیل یادآور شدند: امروز هم نامزدهای ریاست جمهوری امریکا با تفاوت‌های ظاهری همراهی با اسرائیل است چراکه اسرائیل یک پایگاه مهم فساد انگیزی آن‌ها در منطقه است.

فلسطین قطع‌نظر از ملیت قصه امت اسلام است

خطیب جمعه میبد تصریح کردند: با قطع‌نظر از مذهب و زبان و ملیت، قصه فلسطین هم قصه امت اسلام و برای ایران اسلامی هم یک راهبرد و استراتژیک است.

هرچه غرب از حقوق بشر و ترور بگوید باور نمی‌شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه قریب ۷۰ سال است که مستکبران عالم، بالاترین ظلم جهان را علم کرده‌اند و از صهیونیست‌ها حمایت می‌کنند افزودند: تا وقتی‌که غده ترور، ظلم و قتل به‌واسطه آن‌ها در منطقه برپاست؛ هر چه غرب از حقوق بشر و ترور بگوید باور نمی‌شود.

ایشان غصب حقوق ملت فلسطین را زشت‌ترین فاجعه تاریخی خواندند و گفتند: آن‌ها به دنبال تروریزم دولتی در منطقه هستند تا آن را سرور خاورمیانه و منطقه ما بکنند و ما باید مقابلشان بایستیم چراکه این آرمان انقلاب اسلامی است و شیعه، سنی، فارس، عرب، کرد و ترکمن ندارد.

عوامل استمرار ظلم در فلسطین و منطقه؛

عدم آگاهی و غفلت

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به عوامل استمرار این ظلم ۷۰ ساله در فلسطین اظهار داشتند: عدم آگاهی و غفلت جمع زیادی از ملت‌ها و طبقات جوامع اسلامی یا رعب و وحشت نخستین عامل استمرار این ظلم است.

امام‌جمعه میبد افزودند: متأسفانه هنوز هم این عوامل در بخش زیادی از جوامع اسلامی حاکم است و نمی‌دانند اگر اسرائیل حاکم شود چگونه بازار، سیاست و اقتصاد امت اسلام را دست می‌گیرد.

آسیب‌های درونی جبهه مقاومت

آیت‌الله اعرافی، آسیب‌های درونی جبهه مقاومت و دور شدن از اسلام و تبدیل هویت انقلاب آن‌ها را دومین عامل استمرار این ظلم دانستند و افزودند: یاسر عرفات انقلابی بود ولی به‌تدریج این هویت انقلابی را از او گرفتند و دشمن همیشه سعی می‌کند؛ روح هجومی و مبارز و انقلابی را از ملت بگیرند.

کاهش روحیه انقلابی و تسلیم نفوذ دشمن

خطیب جمعه میبد کاهش روحیه انقلابی، تسلیم و نفوذ دشمن را عاملی مهم در تداوم ظلم در سرزمین اشغالی بیان کردند و افزودند: اسرائیل بانفوذ در سازمان آزادی‌بخش فلسطین آن را به سازمان کم خاصیتی و در حاشیه قرارداد و امروز تلاش می‌کنند در گروه‌هایی مثل حماس هم نفوذ کنند بنابراین دور شدن از ارزش‌های اسلامی، تسلیم نفوذهای بیگانه شدن و تضعیف هویت انقلابی در درون گروه‌های مبارز عاملی است که جبهه مقاومت در برابر دشمن و صهیونیست‌ها را ضعیف کرده است.

دولت‌های سست‌عنصر و مرعوب

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی دیگر از عوامل استمرار ظلم در فلسطین را دولت‌های منطقه خواندند و خاطرنشان کردند: دولت‌های منطقه به سه گروه تقسیم‌شده‌اند؛ دولت‌های سست، ضعیف و مرعوب که توان و اراده حضور در عرصه‌های بین‌المللی و مقابله با ترفندهای پیچیده صهیونیست را ندارند.

دولت‌های وابسته مثل آل سعود

ایشان افزودند: گروه دوم دولت‌های وابسته‌اند و مصیبت بزرگ فلسطین و امت اسلام از همه مذاهب و طبقات، دولت‌های سست‌عنصر، وابسته و خیانت گرند که در رأس آن‌ها آل سعود است که از اول هم‌پیمان مخفی صهیونیست‌ها بودند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه اظهار داشتند: این‌ها با مقامات امنیتی اسرائیل جلسه می‌گذارند تا در برابر ایران انقلابی و فلسطین بایستند و این مصیبت و درد را باید کجا ببریم و فریاد بزنیم؛ دولتی که بر نفت‌های ملت اسلام چنگ انداخته، سرزمین‌های مقدس را در دست گرفته؛ اما هم‌پیمانان دشمن اسلام و صهیونیست‌ها شده‌اند تا صهیونیست‌ها را در امن قرار دهند.

نتایج این عوامل در منطقه

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه آن‌ها بحرین را به آتش خون کشیده‌اند، یمن را در ستم کم‌نظیر قراردادند، سوریه را ویران کردند، تروریست‌ها را برجهان اسلام حاکم کردند و ملت ایران را از حج محروم کرده‌اند، خاطرنشان کردند: نفرین بر این خائنان که خنجر را از پشت تا اعماق قلب امت اسلام فروکردند و این‌جور با دشمنان امت اسلام هم‌پیمان شده و فلسطینیان که سنی هستند را به خاک و خون کشیده‌اند.

هم‌پیمانی دولت‌های اسلامی با اسرائیل

ایشان با ابراز تأسف از هم‌پیمان شدن دولت‌های اسلامی به‌ویژه دولت ترکیه با صهیونیست‌ها گفتند: ما از دولت ترکیه و گرایش‌ها و جریانات انتظار داشتیم جور دیگری عمل کنند اما امروز این دولت‌ها به مرزهای خیانت رسیده‌اند و در قضیه سوریه و عراق همراه عربستان شده و با داعشی های تکفیری و ضد اسلام و صهیونیست‌ها، دانسته و نادانسته هم‌پیمان شده‌اند و آن‌ها را یاری رسانده‌اند.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه‌ای کاش فتنه برپا نمی‌کردید و در سوریه ملتی را رمقش را برای منافع زودگذر خودتان نمی‌گرفتید افزودند: ما هرگونه ارتباط با اسرائیل و هرگونه هم‌پیمانی اسرائیل را در سراسر جهان با همه وجود محکوم می‌کنیم.

طرح آمریکا و دامن زدن به اختلافات مذهبی

خطیب جمعه میبد طرح امریکا در اختلاف‌افکنی بین مسلمانان را یکی دیگر از عوامل استمرار جنگ و ظلم و ستم در منطقه خواندند و تأکید کردند: آمریکایی‌ها برای جلوگیری از امواج اسلام، انقلاب و بیداری اسلامی تلاش می‌کنند با اختلاف‌افکنی بین مذاهب ما را به جان هم بی اندازند اما ما با صدای رسا می‌گوییم ایران و انقلاب اسلامی از آن‌همه امت اسلام است.

ایران اختلافات مذهبی و تکفیر و ترور را محکوم می‌کند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه ما افتخار می‌کنیم پیرو مکتب نورانی اهل‌بیت (ع) هستیم تصریح کردند: ما تفرقه‌های نژادی، زبانی، قومی و مذهبی را به رسمیت نمی‌شناسیم و همه فرق اسلامی را قبول داریم و تعرض به مقدسات یکدیگر، تکفیر و ترور را با همه وجود محکوم می‌کنیم.

درد جانکاه امت اسلام اختلافات مذهبی است

ایشان اظهار داشتند: درد جانکاه امت اسلام امروز این است که آن‌ها ما را به جان هم انداختند؛ توان و رمق ما را گرفتند، کشورهای ما را عقب نگه داشتند، تکفیری‌ها را برای ایجاد اختلاف پروراندند و دولت اسرائیل را در امن قراردادند و جبهه مقاومت را تضعیف کردند.

دشمنان آرزوی تسلط به ایران را به گور خواهند برد

امام‌جمعه میبد گفتند: امروز علیه حزب‌الله حماس و جریانات انقلابی جهان اسلام دسیسه می‌شود، تحریم علیه پایگاه اصلی که ایران است صورت می‌گیرد؛ سوریه و عراق را عرصه جنگ قرار می‌دهند تا سراغ ایران بیایند؛ اما این آرزو را به گور خواهند برد.

ایران دژ استوار الهی و پایگاه مردان بیدار است

آیت‌الله اعرافی با قدردانی از تلاش نیروهای امنیتی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان تصریح کردند: این تلاش‌های شما در ایران اثر نمی‌کند چراکه ایران دژ استوار الهی و پایگاه مردان بیدار است که مردان آن ایمان استوار، قدس باشکوه و رهبر رشید دارند و در برابر توطئه‌های درونی و بیرونی شما خواهند ایستاد و بر سر آرمان‌هایمان با همه وجود ایستاده‌ایم و کوتاه نخواهیم آمد.

ایشان افزودند: اقوام، مذاهب و طبقات گوناگون در ایران اسلامی صف در صف در برابر شما ایستاده‌اند و گوش‌به‌فرمان امام و رهبری هستند و وحدت خود را بر پایه ارزش‌ها حفظ خواهند کرد.

دکترین انقلاب اسلامی بر اتحاد جهان اسلام تأکید دارد

امام‌جمعه میبد با اشاره به دکترین انقلاب اسلامی در قصه فلسطین گفتند: دکترین انقلاب اسلامی بر اتحاد جهان اسلام و قطع روابط همه دولت‌های اسلامی با اسرائیل تأکید دارد.

دولت‌های اسلامی باید هرگونه روابط با اسرائیل را قطع کنند

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه ملت‌ها باید روی دولت‌ها فشار بیاورند تا این روابط قطع شود افزودند: دولت‌های اسلامی و ترکیه به‌عنوان یک کشور مسلمان باید روابط آشکار و نهان تجاری، اقتصادی و فرهنگی و سیاسی خود را با اسرائیل قطع کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخابات در فلسطین را یکی دیگر از راهبردهای دکترین انقلاب اسلامی دانستند و افزودند: باید با برگزاری انتخابات از میان فلسطینی‌ها دولت تعیین شود و از مقاومت در مجامع بین‌المللی و حریم و حزب‌الله  پشتیبانی شود چراکه این به نفع همه امت اسلام است.

ایشان در آغاز بیانات خود هم ضمن سپاس از همه حماسه‌آفرینان ماه مبارک رمضان بر حضور باشکوه در آخرین نقطه پایانی روز عید فطر که ساعت ۷ و نیم در مصلی آیت‌الله اعرافی برگزار می‌شود تأکید کردند.

جمعه و جماعت موجب تعالی فرهنگ می‌شود

امام‌جمعه میبد به نمازگزاران و خانواده‌ها توصیه کردند: مسجد، جمعه و جماعت را محکم نگه‌دارند چراکه موجب تعالی فرهنگ می‌شود.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه قرآن، اخلاق، خانواده در خانه و مدرسه و مسجد موجب صیانت از ارزش‌هاست افزودند: همه مسئولین باید اشتغال و ازدواج برای جوان را در اولویت قرار و شرایط ورزش و سلامت برای آن‌ها را فراهم کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشتند: فقرا و محرومین را دریابید چراکه وجود فقیر و محروم در جامعه کار من و شمارا بی‌برکت می‌کند.

خطیب جمعه میبد افزودند: فرهنگ عمومی عفاف و حجاب را مهم بشمارید و کاری که جبهه عفاف و حجاب جامعه را مخدوش می‌کند جلوگیری کنید.

ماه مبارک رمضان ماه بیدارباش خانواده‌هاست

ایشان رمضان را ماه بیدارباش خانواده‌ها خواندند و گفتند: همه باید تلاش کنند ارزش‌های عفاف و حجاب فرونریزد، فسادها، ویروس‌ها و میکروب‌ها ما را از پا درنیاورد از فضاهای سبز و محیط‌زیست صیانت شود و درنهایت جوانان باید روی منظومه فکری رهبری و انقلاب که نجات‌بخش و امید آینده همه ماست بیشتر کار کنند.

امام‌جمعه میبد یاد و خاطره همه شهدای اسلام و انقلاب، شهید آیت‌الله صدوقی، شهدای سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط نیروی دریایی امریکا و ۳۰۰ شهید این فاجعه را گرامی داشتند.

خطیب جمعه میبد از یکایک زنان و مردانی که در ماه مبارک رمضان در بیش از ۲۰۰ نماز جماعت و مسجد حضور آسمانی وایمانی داشتند و با شور و شوق از پایگاه‌های عبادت استقبال کردند و صحنه‌های زیبای قرآن‌خوانی، اطعام و افطار و توجه به یتیمان و محرومان از خود نشان دادند هم تشکر کردند.

قدردانی از حضور باشکوه اقشار مختلف در راهپیمایی قدس

آیت‌الله اعرافی با قدردانی از روزه‌داران که با دهان روزه در آفتاب سوزان و در هوای سخت و دشوار و گرم و با قدم‌های استوار در حماسه باشکوه قدس حضور پیدا کردند هم قدردانی کردند و گفتند: در طول راهپیمایی، انسان شرمسار نونهالان عزیز، جوانان بزرگ وزنان و مردان خداجوی می‌شد؛ نوجوانان، دانش آموزان، دانشجویان، روحانیون، دانشگاهیان، کشاورزان، اصناف و طبقات و گروه‌های مختلف شیعه و سنی و سربازان و نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولان، ورزشکاران و مردم شریف همه صف به‌صف در کنار هم در این آزمایش بزرگ و برای خدا درصحنه آمدند و مظهر اتحاد و همبستگی از خود نشان دادند.
آدرس کوتاه :