خطيب جمعه شهرستان ميبد :

استكبار روح حريت و آزادي را در ملتها كشته است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد و به نقل از ميبد آدينه : خطيب جمعه اين هفته شهرستان ميبد بيان داشت : امروز در شرايطی زندگي مي كنيم كه دنيا در كمال جسارت و بندگي قدرتهاي اهريمني و شيطاني عمرش را سپري مي كند اما ملتي كه پيام كربلا و عاشورا را درك كرده است هرگز زير فشارهاي استكبار غرب تسليم نخواهد شد .
خطيب جمعه شهرستان ميبد :


امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي نمازجمعه اين هفته ميبد در آستانه ماه محرم الحرام و دهه عاشوراي اباعبدالله الحسين )ع) گفت : بايد روح حريت و آزادي را از كربلا و عاشوراي حسيني ياد بگيريم .
 

حجت الاسلام حسين نبي پور ، با بيان اينكه سيد و سالار شهيدان اباعبدالله الحسين (ع) تن به سخت ترين فشارهاي زندگي داد اما زير بار ستم ستمگران بني اميه نرفت و جوانان او را يك به يك از تيغ شميشر گذراندند و زن و فرزندانش را به اسارت بردند تصريح كرد : امروز در شرايطی زندگي مي كنيم كه دنيا در كمال جسارت و بندگي قدرتهاي اهريمني و شيطاني عمرش را سپري مي كند اما ملتي كه پيام كربلا و عاشورا را درك كرده است هرگز زير فشارهاي استكبار غرب تسليم نخواهد شد .

وي بر برگزاري عزاداري باشكوه در دهه عاشورا تاكيد كرد و افزود: در عزاداري هاي امسال بايد شعار حسيني را با شعور و فرهنگ حسيني درهم آميخت .
حجت الاسلام نبي پور در ادامه با گرامي داشت روز ملي مبارزه با استكبار جهاني ، مسئله استكبار و استثمار را دردهاي دنياي امروز خواند و افزود: چطور ممكن است استكبار بر جان و مال و ناموس و كشور ملتي حكومت كند و حريت و آزادي او را در انحصار خود قرار دهد و از آزادي و حقوق بشر دم بزند ؟.
امام جمعه موقت ميبد با اشاره به خوي جاه طلبي استكبار گفت : استكبار در طول تاريخ ملت ها را در خانه و كشور خود به اسارت و بندگي و بردگي كشيده اند و روح حريت و آزادي را در ملت ها كشته اند.
وي در بخش ديگر از سخنان خود ، شهادت آيت الله قاضي طباطبايي امام جمعه تبريز و اولين شهيد محراب به دست منافقان كوردل در سال 1358 را گرامي داشت .
حجت الاسلام نبي پور ، سالروز تبعيد امام راحل به تركيه در سال 1343  و بعد از آن به عراق را گرامي داشت و افزود: رهبري كه به جرم روحيه ظلم ستيزي و مقاومت در برابر قدرتهاي استكباري و استثماري و در راس آن رژيم طاغوت و مخالفت با لايحه ننگين كاپويتاليستي ، فرياد برآورد بازداشت و تبعيد شد .
امام جمعه موقت ميبد ،13 آبان روز تسخير لانه جاسوسي امريكا از سوي دانشجويان پيرو خط امام در سال 1358 را هم گرامي داشت و افزود: اين روز بزرگ روز ملي مبارزه با استكبار جهاني و روز دانش آموز ناميده شده است .
روزي كه استكبار با استفاده از قدرت خود انسانيت را زير سوال برد و نشان داد كه بر اعتبار انسانيت هيچ ارزشي قائل نيست و به دنبال حكومت بر جان و مال و ناموس مردم است اما زندگي انسان بايد با آزادي توام باشد نه به قيمت سلب آزادي .
حجت الاسلام نبي پور، در خطبه عبادي نمازجمعه هم با بيان اينكه اگر ايمان و قدرت معنوي و نفس سركش انسان مهار نشود ؛ هيچ مرز اعتقادي،اخلاقي و عملي در جامعه بشري باقي نمي ماند گفت : انبياء الهي هدايتگر اعتقادات و گرايش ديني بشر بودند تا به انسان ياد دهند كه عالم را خدايي است و اگر انسان به خداي يكتا معتقد شد راه سعادت و كمال را طي خواهد كرد .
امام جمعه موقت ميبد خاطرنشان كرد : خداوند بذري را در سرزمين وجود انسان افشانده است و نهالي را غرس كرده است كه به دست انبيا اين نهال در وجود انسان به رشد و بالندگي مي رسد و در پرتو اعتقاد و عمل انسان به ثمر مي نشيند.
وي در ادامه با اشاره به ورود ماه محرم الحرام گفت : اولين ماه حرام كه در آن پيمان بسته بودند كه از هرج و مرج و نزاع و اختلاف و خونريزي پرهيز كنند ، خودشان پيمان را لغو كردند و حرمت اين ماه را شكستند و عزيزترين انسانها را در اين ماه به شهادت رساندند .
خطيب موقت نمازجمعه ميبد با بيان اينكه در فرهنگ اسلام بر معرفت و عرفان تاكيد شده است گفت: آگاهي بدون شناخت ، انسان را به سعادت نمي رساند و بشر در هر عصر از اعصار گذشته شديدا به ايمان نياز داشته و امروز هم به عرفان و معرفت نيازمند است .
آدرس کوتاه :