استقبال گرم میبدی‌ها از راهنمایان جهانی گردشگری


300 نفر از راهنمایان هفدهمین کنوانسیون جهانی گردشگری دیروز صبح از بناهای تاریخی شهرستان میبد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، مسئولین و نهادهای مردمی با انواع شیرینی و دم‌نوش و نان‌های سنتی از میهمانان پذیرایی کردند.

راهنمایان گردشگری که از 40 کشور دنیا حضور داشتند در سفر یک‌روزه خود از کهن دژ نارین قلعه بزرگ‌ترین قلعه خشتی جهان، یخچال خشتی، مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی، چاپارخانه و برج کبوتر خانه بازدید کردند.

یکی از گردشگران که از شمال آلمان بودند گفتند: فرهنگ و تمدن ایران اسلامی بسیار برای وی جالب بود و باید این فرهنگ غنی خود را حفظ کنند.

خانمی از کشور فرانسه هم که با دیدن پرچم کشورش که هنرمندان زیلوباف میبد آن را به تصویر کشیده بودند به وجد آمد و گفت: وقتی‌که به مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی وارد شدم و پرچم فرانسه را دیدم خیلی ذوق‌زده شد.

این خانم افزود: این کار ایرانی‌ها و هنرمندان زیلوباف نشان صلح‌دوستی آن‌هاست و ما که سفیران صلح و دوستی هستیم این پیام صلح ملت ایران را به اروپا انتقال خواهیم داد.

یکی دیگر از گردشگران که از اسکاتلند آمده بود گفت: این سفر علاوه بر دیدن بناهای دیدنی جنبه آموزشی هم داشت و خیلی از این سفر لذت بردند و توانستند خیلی چیزها درباره فرهنگ و تمدن وزندگی ایرانی‌ها یاد بگیرند.

فرماندارمیبد هم بابیان اینکه ایرانی‌ها مردمانی هستند که هرگز ازسر جنگ با هیچ‌یک از کشورها درنیامدند گفت: پیام این سفر و بازدید و آیین این است که همه مردم دنیا می‌توانند با صلح و دوستی و آرامش کنار هم باشند.


آدرس کوتاه :