معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد:

استفاده از ظرفیت بانوان در جامعه یک فرصت است

کارگروه و کمیته مشورتی بانوان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد و نمایندگان بانوان ادارات و محلات در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در نشست کارگروه و کمیته مشورتی بانوان با تأکید اینکه بیش از نیمی از جمعیت شهرستان و جوامع، بانوان تشکیل می‌دهند عنوان کرد: بانوان نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت دارند و از توانایی بالایی برخوردارند و باید از ظرفیت آن‌ها استفاده شود که این خود یک فرصت است.

علیرضا ابوالحسنی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید و رئیس‌جمهور محترم اهتمام خاصی به رفع مشکلات و توانمندسازی بانوان دارند گفت: بانوان گرامی باید به خودباوری برسند و به جایگاه و توان خود اعتقاد داشته باشند تا مفید واقع شوند.

وی به نقش بانوان به‌عنوان مادران و رکن اصلی خانواده و تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: جایگاه بانوان به‌عنوان رکن اصلی خانواده‌ها، در حوزه جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی جایگاه خاص و ویژه‌ای است که لازم است در امر فرهنگ‌سازی توجه خاص داشت.

معاون سیاسی فرماندارمیبد از فعالیت‌های بانوان محترم تقدیر و تشکر و از تعامل و هماهنگی بالای این کمیته ابراز خرسندی کرد و خواستار تدوین سند راهبردی و برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌های بیشتر شد.

در ادامه مشاور فرماندارمیبد در امور بانوان و خانواده نیز طی ارائه گزارشی در ارتباط با روند شروع به کار و فعالیت کمیته مشورتی بانوان ، شهرستان میبد را اولین شهرستان در استان یزد اعلام نمود که به تشکیل کمیته مشورتی بانوان اقدام نموده است و افزود: این کمیته متشکل از بانوانی از ادارات و نمایندگانی از محلات مختلف هستند که به‌عنوان پل ارتباطی بین محلات و ادارات برای بیان و رفع مشکلات بانوان در محلات و منطقه‌های مختلف شهرستان فعالیت می‌کنند.

کبری خواجه پور در ادامه گفت: با همراهی نمایندگان ادارات، مسائل و مشکلات هر محله با حضور در آن محله پیگیری شده و یا اینکه به‌صورت نشست در محل فرمانداری مطرح‌شده است.

در ابتدا این کارگروه و کمیته مشورتی، بانوان نمایندگان ادارات و محلات به بیان برنامه‌ها، نظرها و راهکارهایی در حوزه فعالیت خود پرداختند.