رئیس شبکه بهداشت و درمان میبد:

استان یزد جزء 4 استان دارای کمترین میزان سواد سلامت است


چهارمین جلسه شورای سلامت شهرستان میبد با حضور سرپرست معاونت فرمانداری و اعضای این شورا در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دکتر مهدی حفیظی رئیس شبکه بهداشت و درمان میبد در چهارمین جلسه شورای سلامت شهرستان میبد که با حضور سرپرست معاونت فرمانداری و اعضای این شورا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ حوزه بهداشت و سلامت را گسترده خواند و گفت: یکی از مهم‌ترین بخش‌های سلامت، سلامت اجتماعی است.

حفیظی سطح رضایت افراد از زندگی را در سلامت اجتماعی مهم دانست و افزود: متأسفانه شرایط جامعه ما در حوزه سلامت اجتماعی بسیار نامناسب است و باید برای بالا بردن میزان آن تلاش فراگیر داشته باشیم.

دکتر حفیظی تصریح کرد: ادارات بهداشت و درمان، ادارات مرتبط با حوزه بهداشت و فرمانداری و شهرداری می‌توانند سه ضلع ارتقاء سلامت در جامعه باشند.

وی خود مراقبتی را یکی از شاخص‌های مهم سلامت مردم عنوان کرد و گفت: متأسفانه سطح سواد جامعه در بحث خود مراقبتی به‌شدت پایین است و استان یزد در انتهای جدول و جزء ۴ استان دارای کمترین میزان سواد سلامت است.

دکتر مهدی حفیظی با تشریح بر "سامانه سیب" و بحث غربالگری مردم میبد گفت: همان‌گونه که پرونده خانوارها در مراکز بهداشتی از حالت کاغذی به سامانه‌ای تغییر کرد، در آینده نیز دفترچه‌های بیمه و نسخه‌های پزشکی به‌صورت سامانه‌ای و جامع ثبت می‌شود و سابقه بهداشتی هر فرد در دسترس همه مراکز درمانی کشور برای کنترل سلامتی در صورت مراجعه، قرار می‌گیرد.
آدرس کوتاه :