از پروژه گازرسانی به روستاه های سورک و هفتهر بهره‌برداری شد


با حضور حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرعامل شرکت توزیع گاز استان و جمعی از مسئولین، پروژه گازرسانی روستاهای سورک و هفتهر از توابع بخش‌های بفروئیه شهرستان میبد افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، منوچهر فلاح مدیرعامل شرکت توزیع گاز استان گفت: برای اجرای این پروژه 36 میلیارد ریال هزینه شده است.

فلاح افزود: این پروژه شامل 44 کیلومتر خط توزیع،13 کیلومتر خط فلزی تغذیه، یک ایستگاه تقلیل فشارتی بی اس است که 150 الا مک هم نصب‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: جای مباهات و افتخار است که امروز تمام جمعیت شهری و همه 21 شهر استان از نعمت گاز برخوردار شدند و جمعیت شهری گاز استان صد درصد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع گاز استان گفت: در بخش روستاها از 542 روستای استان واجدالشرایط 370 روستا از نعمت گاز برخوردار شدند و 90 روستای دیگر آماده واگذاری به پیمانکار است.

فلاح تصریح کرد: درمجموع جمعیت روستایی تحت پوشش گاز استان 84 درصد است و از طرفی 96 درصد جمعیت کل استان امروز از نعمت گاز برخوردارند که استان یزد اخیراً در زمره استان‌های سبز کشور به‌حساب می‌آید.

حسین فلاح فرماندارمیبد هم در این مراسم گفت: یکی از آثار و برکات انقلاب اسلامی و خون پاک شهدا خدمت‌رسانی به روستاهاست.

فلاح افزود: امروز با تأمین زیرساخت‌های آب و برق، مخابرات و جاده و گاز، مهاجرت به روستاها را شاهد هستیم که روزبه‌روز زمینه اشتغال جوانان در روستاها و رونق کسب‌وکار و اقتصاد در مناطق روستایی بیشتر می‌شود.


آدرس کوتاه :