به مناسبت روزمحیط بان وهمزبان باهفته دولت؛

از محیط‌بانان محیط‌زیست در میبد تجلیل شد


همزمان با میلاد باسعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) و روز محیط‌بان، بخشدار مرکزی میبد با حضور در پاسگاه محیط‌بانی بنستان از محیط‌بانان پرتلاش محیط‌زیست میبد تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد،80 هزار هکتار از اراضی شهرستان میبد در مناطق مرور تحت قوانین شکارممنوع قرارگرفته است که از سوی 4 محیط‌بان و 2 همیار محیط‌زیست به‌صورت شبانه‌روز حفاظت می‌شود.

بخشدار مرکزی میبد در ادامه در بازدید از مناطق شکارممنوع منطقه اردوگاه بنستان گفت: وجود انواع گونه‌های گیاهی و جانوری در این مناطق مرهون تلاش محیط‌بانان است.

قاسمی افزود: برای حفظ حیات در این مناطق علاوه بر حفاظت محیط‌بانان به فرهنگ‌سازی هم نیاز است که امید است متولیان و علاقه‌مندان به محیط‌زیست تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهند.

وی بابیان اینکه حفظ محیط‌زیست امروزه در سراسر دنیا کار ارزشمندی است گفت: امروزه به علت صنعتی شدن جوامع و ناامن شدن مناطق زیست‌محیطی بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری در معرض انقراض قرارگرفته است.

قاسمی تصریح کرد: همه ما وظیفه‌داریم با ارج نهادن به جایگاه محیط‌بانان محیط‌زیست همواره در حفظ آن بکوشیم تا نسل‌های آینده‌ها از دنیای پیرامون خود ازجمله گونه‌های گیاهی و جانوری لذت ببرند.

بخشدار مرکزی میبد با اظهار خرسندی از عملکرد خوب محیط‌بانان در حفاظت از محیط‌زیست این شهرستان گفت: به حمدالله استان یزد و شهرستان میبد از ظرفیت‌های زیست‌محیطی بالایی برخوردار است که امیدواریم همچنان این ظرفیت‌ها حفظ شود.


آدرس کوتاه :