با حضور حضرت آيت الله اعرافي امام جمعه شهرستان ميبد :

از سند چشم انداز ژنتيك ميبد رونمايي شد


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : (به نقل ازمیبدخبر) آیت الله اعرافی امام جمعه میبد و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکترمیرجلیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، دکتر شیخ ها و دکتر کلانتری از معاونین ایشان، دکتر رحیمی نسب مدیرکل بهزیستی استان و مسئولین میبدی روز ۲۲ بهمن از این مرکز بازدید نموده و از سند چشم انداز آن رونمایی کردند.
با حضور حضرت آيت الله اعرافي امام جمعه شهرستان ميبد :


 

در این دیدار ابتدا آیت الله اعرافی ضمن تبریک و تهنیت دهه فجر، راهپیمایی ۲۲ بهمن را بسیار پرشکوه و شوق انگیز دانست و گفت: وقتی صحنه های راهپیمایی مردم را از تلویزیون دیدم چند دفعه اشک شوق ریختم. شهرستان ما نیز حالت فوق العاده ای داشت. خدا را شاکر هستیم.

وی ادامه داد: در آموزش عالی رشد قابل توجهی داشته ایم. در میبد ۱۵ مرکز کوچک و بزرگ آموزش عالی و حوزوی داریم. امیدواریم باحمایت هایی که دکتر میرجلیلی از مجموعه میبد می کنند میبد بتوانددر بخش های پزشکی هم رشد داشته باشد.
دكتر اعرافي اضافه کرد: با توجه به وضعیت دانشجوی کشور، باید به سمت تحصیلات تکمیلی، کارهای پژوهشی، تولیدهای علمی و فکری حرکت کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اذعان کرد: نگاه ما در میبد به آموزش های تکمیلی است. بر همین مبنا اداره بهزیستی این مرکز را پایه ریزی کرد. هدف گیری ما در میبد این است که این راه را ادامه دهیم تا استان یزد قطبی درحوزه ژنتیک بشود.
آیت الله اعرافی افزود: هدفمان این است که مرکز فراتر از میبد توسعه پیدا کند و قطب ژنتیک و جامعی در کشور شود.
دیگر سخنران این مراسم دکتر رحیمی نسب مدیرکل بهزیستی استان بود که اظهار داشت: رشد این مراکز در مسیر انقلاب و تعالی انقلاب است. این مرکز در سال ۷۳ به همت خیری محترم دکترفیروزآبادی پایه گذاری شد. در آن زمان که کسی به دنبال چنین چیزی نبود نگاه ویژه امام جمعه میبد نسبت به مرکز ژنتیک باعث رشد آن شد.
رحیمی نسبت ادامه داد: ۵/۲ میلیارد تومان از منابع دولتی به این سیستم تزریق شده است. کمک های خیرین نیز در کنار آن بوده است. بحث تجهیزات این مرکز برای همه جالب است.
وی اضافه کرد: تمام کسانی که در استان مدرک ژنتیکی دارند در  کمیته علمی این مرکز عضو هستند. اساسنامه علمی مرکز نوشته شده است. بعضی از جلسات و همایش های ژنتیک در این مرکز برگزار شده است.
مدیرکل بهزیستی اضافه کرد: هدف اصلی که دنبال می شود باید این باشد که استان یزد قطب ژنتیک کشور شود. برآوردی که داشتیم هیچ استانی این تعداد مدرک ژنتیک در خود ندارد.
وی اذعان کرد: نیاز داریم در این زمینه در استان انسجام به وجود آید، تاپذیرنده دانشجویان و اساتید کشوری باشیم. آنچه که برای مهم است این است که در زمینه تولید علم و پژوهش، آزمایش های ژنتیک در اینجا انجام شود.
دکتر رحیمی نسبت ادامه داد: در بحث پدافند غیرعامل نیز این مبحث مطرح است که آزمایش های ژنتیک را در کشور خودمان انجام دهیم و به خارج از کشور نفرستیم. در استعمار جدید روی ژنتیک کشورها کار می کنند. باید ا ز خروج آزمایش ها جلوگیری کنیم.
آدرس کوتاه :