از سال گذشته تاکنون 30 دار زیلو به زیلوبافان اهداء شده است


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در جلسه کارگروه زیلوی شهرستان گفت: در سال گذشته تاکنون 30 برای تشویق مردم به صنعت زیلوبافی درمیبد 30 دار زیلو از سوی میراث فرهنگی تحویل داده‌شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در جلسه کارگروه زیلوی این شهرستان گفت:750 میلیون تومان تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به این طرح‌ها در نظر گرفته‌شده است که برای هر طرح 7 میلیون و 500 هزار تومان پس از تشکیل پرونده و ارائه طرح پرداخت خواهد شد.

علیرضا ابوالحسنی بابیان اینکه در سال گذشته تاکنون 30 برای تشویق مردم به صنعت زیلوبافی درمیبد 30 دار زیلو از سوی میراث فرهنگی تحویل داده‌شده است افزود: هدف ما صرفاً تولید و افزایش کمی نیست بلکه سیاست شهرستان بعد از جهانی‌شدن هنر صنعت زیلو، استاندارسازی، افزایش شاخص‌های کیفیت و برند سازی و بازاریابی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد همچنین گفت: در شهرستان میبد تاکنون 3 کارگاه رنگرزی گیاهی و سنتی برای تأمین نیازهای اولیه زیلوبافان راه‌اندازی شده است که چهارمین کارگاه رنگرزی گیاهی هم برای راه‌اندازی به صندوق کارآفرینی امید معرفی شد.

برگزاری کلاس‌های طرح‌های زیلو، خرید و اهداء زیلو از سوی مسئولین ادارات در مناسبت‌ها از مصوبات این جلسه بود.
آدرس کوتاه :