اجرای پروژه جاده کمربند غربی بفروئیه آغاز شد


با حضور فرماندارمیبد، بخشدار بفروئیه و جمعی از مسئولین اجرای پروژه مسیر جاده 3 بانده کمربندغربی-بفروئیه به طول 4 کیلومتر کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، شهردار بفروئیه گفت: این مسیر به طول 4 ونیم کیلومتر در 3 باند برنامه‌ریزی‌شده است که یک باند 12 متری آن تا 2 ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

طباطبائی افزود: برای اجرای این پروژه در مرحله اول به عرض 36 مترمربع یک‌صد میلیون تومان از محل جذب اعتبارات اسناد خزانه پیش‌بینی‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بخشی از این مسیر تا میدان محبت از میان باغات پسته و کشاورزی می‌گذرد که نیاز به آزادسازی دارد.

شهردار بفروئیه افزود: این مسیر علاوه بر تسهیل جاده یزد –تهران، دسترسی به مجتمع گاوداری، باغات و کشاورزی و معدن شدن و ماسه را هم راحت‌تر می‌کند.

وی اجرای پروژه مسیر کمربندی تا شرکت سیدالشهدا شهرستان مجاور را از پروژه‌های آینده شهرداری عنوان کرد.

فرماندارمیبد و بخشدار بفروئیه از روند اجرای این پروژه بازدید و بر تسریع در تکمیل آن تأکید کردند.

حسین فلاح گفت: بخشداری و شهرداری باید با تعامل و به‌کارگیری ارگان‌های ذیر ربط، بی‌وقفه به فکر اتمام این پروژه‌ها باشند چراکه گشایش این مسیر، تحول عظیمی را در این بخش در حوزه‌های مختلف به‌ویژه گردشگری ایجاد خواهد کرد.

فلاح در ادامه از چند آب‌انبار، بناهای تاریخی و آسیاب آبی شهر بفروئیه بازدید و با اشاره به ظرفیت‌های بالای این شهر در راستای میراث فرهنگی گفت: هرکدام از این بناها و آب‌انبارها، سرمایه‌ای ارزشمند و میراثی گران‌قدراست که با سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی می‌تواند به قطب گردشگری بدل شود.


آدرس کوتاه :