بخشدار مرکزی میبد خبر داد:

اجرای پروژه بند انحرافی آسیاب دو سنگی با همکاری اداره منابع طبیعی


بخشدار مرکزی میبد گفت: پروژه بند انحرافی آسیاب دو سنگی محمدآباد با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، "محمدجواد احمدی" بخشدار مرکزی میبد گفت: پروژه بند انحرافی آسیاب دو سنگی روستای محمدآباد بخش مرکزی شهرستان با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اجرا می‌شود.

محمدجواد احمدی بیان داشت: این پروژه با توجه به بروز سیلاب‌های مخربی که همواره خسارت‌های فراوانی به آسیاب دو سنگی وارد می‌کرد، اجرایی شده است.

احمدی تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه به طول 1500 متر و ارتفاع بند از کف حدود دو متر در حال اجراست.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری مدیرکل منابع طبیعی استان؛ خاطرنشان کرد: با احداث این بند انحرافی دیگر شاید تخریب آسیاب دو سنگی محمدآباد براثر سیل و بارندگی‌ها نخواهیم بود.

بخشدار مرکزی میبد همچنین در پایان گفت: براثر بارندگی‌های سال‌های اخیر آسیاب دو سنگی محمدآباد دچار آب‌گرفتگی و متعاقب آن بخش‌های زیرین آسیاب در زیر گل‌ولای مدفون شد و خوشبختانه از طرف میراث فرهنگی طی قراردادهای کاری با پیمانکار عملیات بازسازی و مرمت آن خردادماه امسال آغازشده و مراحل پایانی آن در حال اجراست.

گفتنی است مجموعه بی‌نظیر آسیاب دو سنگی در غرب روستای محمدآباد و در مسیر قنات قطب‌آباد مربوط به دوره قاجار واقع گردیده که طبق گفته‌های اهالی روستا، بین 250 تا 300 سال قدمت دارد، همچنین تنها آسیاب آبی جهان هست که در عمق 40 متری زمین احداث گردیده و در سال ۱۳۹۰ با شماره ثبتی ۲۹۹۸۵ به‌عنوان یک اثر ملی به ثبت رسیده است.


آدرس کوتاه :