بخشدار مرکزی میبد خبرداد:

اجرای پروژه‌های عمرانی متعدد در روستاهای بخش مرکزی تا پایان فصل بهار


بخشدار مرکزی میبد از اجرای پروژه‌های عمرانی متعدد در سطح روستاهای بخش مرکزی خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی میبد، بخشدار مرکزی میبد گفت: خوشبختانه با آغاز سال جدید، اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح روستاها سرعت یافته و شاهد همکاری خوب ادارات شهرستان و دهیاری‌ها هستیم. در حال حاضر پروژهٔ کف سازی و جمع‌آوری تیرهای برق و زیرزمینی کردن شبکهٔ توزیع بخشی از معابر روستای تاریخی و هدف گردشگری مزرعه کلانتر توسط بنیاد مسکن شهرستان و با مشارکت دهیاری مزرعه کلانتر و شرکت توزیع برق شهرستان و با هزینه‌ای بالغ‌بر 550 میلیون ریال آغازشده که امیدواریم تا نیمهٔ خرداد به پایان برسد. وجود کابل‌ها و تیرهای متعدد برق، نما و منظر روستا را تحت‌الشعاع قرار داده است که با اجرای کامل زیرزمینی کردن شبکهٔ توزیع برق روستا، این مشکل مرتفع می‌شود.

محمد شیبانی افزود: عملیات اجرایی اصلاح شبکه روشنایی برخی از معابر روستای رکن‌آباد نیز با هزینه‌ای در حدود 900 میلیون ریال و با مشارکت دهیاری رکن‌آباد و شرکت توزیع برق شهرستان شروع‌شده است که امیدواریم تا پیش از ماه مبارک رمضان به اتمام برسد.

شیبانی با اشاره به تکمیل 90 درصدی فاز اول پروژهٔ احیا و بازآفرینی مجموعه ساباط و بازارچه تاریخی رکن‌آباد گفت: عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه نیز با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و دهیاری روستای رکن‌آباد ظرف چند روز آینده آغاز خواهد شد و همچنین برنامه‌ریزی‌های لازم و مقدماتی نیز برای اصلاح معبر ورودی روستاهای مهرآباد و رکن‌آباد و همچنین آسفالت 20 هزار مترمربع از معابر روستاهای بخش مرکزی انجام پذیرفته که امیدواریم عملیات اجرایی آن‌ها نیز ظرف روزها و هفته‌های آتی آغاز گردد.


آدرس کوتاه :