فرماندارمیبد:


فرماندارمیبد فعالیت واحد میانجیگری شهرستان را که قبل از هرگونه اقدام قانونی به مرتفع کردن اختلاف‌های زوجین با بهره‌گیری از دانش کارشناسان، مشاوران و روانشناسان می‌پردازد، ستود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، چهلمین کارگاه آموزشی زوج‌های جوان با حضور «حسین فلاح» فرماندارمیبد، «فاطمه دانش یزدی» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد و مسئولین دادگستری استان و شهرستان میبد در رستوران گلخانه‌ای پدرسالار برگزار شد.

فرماندارمیبد در حاشیه این مراسم، گفت: از پنج سال پیش واحد میانجیگری شهرستان با حمایت‌های دادگستری و به همت حجت‌الاسلام آقایی و نیز آقای زارعشاهی و با رهنمودهای امام‌جمعه میبد و همکاری ادارات شهرستان راه‌اندازی و پیگیری شده است.

حسین فلاح افزود: باوجود سختی‌ها و فراز نشیب‌هایی که شروع کار و ادامه آن داشت، خوشبختانه در حال حاضر برنامه‌های خوب، فنی و جامعی باهدف صیانت از خانواده‌ها از طریق واحد میانجیگری با همکاری شورای شهر اجرا می‌شود و می‌تواند الگویی بسیار خوبی برای اجراشدن در سایر شهرستان‌ها باشد.

 

رعایت اصل قناعت در زندگی

فلاح همچنین طی سخنانی در کارگاه برگزارشده، یادآور شد: به اصل قناعت در زندگی باید اهمیت زیادی داد و مهم است که با نگاه به اطراف ببینیم چگونه افراد با امکاناتی کم امرارمعاش کرده وزندگی خوش و خرمی را در کنار هم دارند و همچنین با نگاه به گذشته چگونه زندگی کردن پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های خود و فرهنگی که داشته‌اند را از آن‌ها یاد بگیریم.

وی تصریح کرد: با اداواطوارهایی که بعضی‌اوقات داریم باعث می‌شود توقع و انتظار ما از زندگی بدون نگاه به آنچه بوده‌ایم و هستیم بالا برود، باید به زندگی و فرهنگ گذشته خود که برگرفته از یک سری سنن، ارزش‌ها و عرف‌ها و خوبی‌ها است نگاه کنیم.

لازم به ذکر است؛ این کارگاه آموزشی باحضور حدود 30 زوج وباهمت مرکز مشاوره دادگستری میبد، موسسه حمایت از زوج‌های جوان، خانواده مهرآوران شهرستان و نیز شهرداری و شورای شهر در راستای طرح صیانت از خانواده برگزار شد.


آدرس کوتاه :