فرماندارمیبد:


فرماندارمیبد در سفر یک‌روزه خود به استان قم به همراه آیت آ... اعرافی امام‌جمعه میبد و فاطمی معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بارحمانی موحد معاون امور گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دیدار و به تشریح ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری شهرستان میبد پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ حسین فلاح بابیان اینکه راه‌اندازی کمپ سکونتگاهی بوم گردی و تهیه پکیج تبلیغات برای شهرستان میبد دو محور مهم رایزنی‌ها با معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور بود افزود: به حمدالله معاون گردشگری میراث فرهنگی در این دو محور موافقت خود را اعلام و دستورات خوبی را دادند که امیدواریم با پی گیری‌های جدی این دو موضوع در شهرستان میبد علمی شد.

فرماندارمیبد در ادامه و در پاسخ به سؤال معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری در خصوص تعمیر و بازسازی اتوبوس دماغ‌دار و چگونگی آن درروند جذب توریست گفت: به حمدالله با تعمیر و قرار گرفتن این اتوبوس در مسیر گردشگری میبد گامی در توسعه صنعت پاک گردشگری در این شهرستان برداشته‌شده است.

وی بابیان اینکه شهرستان میبد به لحاظ بافت‌های تاریخی کم‌نظیر مانند نارین قلعه، مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی، یخچال خشتی، چاپارخانه، کبوتر خانه، ساباط، آب‌انبارها، آسیاب‌ها و خانه‌های قدیمی پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر و توسعه صنعت پاک گردشگری دارد گفت: امیدواریم با حمایت و پشتیبانی سازمان میراث فرهنگی در ابعاد مختلف شاهد توسعه روزافزون این صنعت در استان و شهرستان میبد باشیم.

فرماندارمیبد ضمن قدردانی از معاون امور عمرانی استانداری، ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و با اشاره به رایزنی‌های امام‌جمعه میبد در خصوص اعتبارات عمرانی بخش ندوشن هم گفت: با رایزنی‌هایی که امام‌جمعه میبد در خصوص الحاق ندوشن به میبد با سید حسینی معاون امور عمرانی استانداری داشتند، قرار شد؛ اعتبارات سال 94 بخش ندوشن به سرجمع اعتبارات شهرستان میبد اضافه شود.

وی در پایان با قدردانی از حضور حضرت آیت آ... اعرافی در این دیدار گفت: امام‌جمعه میبد باوجود کار زیاد در حوزه‌های مختلف در پی گیری امور شهرستان میبد، در رایزنی‌های فرا استانی همواره با مسئولین این شهرستان به‌ویژه فرمانداری همراه و همدل و پیش‌قدم است و این پیشگامی در گره‌گشایی مسائل شهرستان تابه‌حال آثار و برکات فراوانی داشته است که جای تقدیر و تشکر است.