خطیب جمعه میبد:


آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: به‌جایی اینکه شاهد برخی از گفتگوها باشیم؛ دولت، مسئولان و قوای سه‌گانه باید دست‌به‌دست هم دهند و با رسیدگی به این پرونده‌ها، اعتماد مردم را جلب کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خطاب به تازه از راه رسیده‌های کنگره و کاخ ریاست جمهوری امریکا گفتند: این اقدامات جدیدی که شما طراحی می‌کنید راه به‌جایی نمی‌برد.

حضرت آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه چند رئیس‌جمهور و مجلس و کنگره شما آمدند و رفتند و نتوانستند مقاومت و انقلاب اسلامی را مهار کنند، تصریح کردند: پیشینیان شما با همه مزدوران داخلی‌شان نتوانستند و شما هم نخواهید توانست بنابراین این فکر را از ذهنتان دور کنید.

خطیب جمعه میبد با اشاره به اینکه هرچه فشار را بیشتر کردید، موجب شد انقلاب اسلامی و ملت ایران امروز در دنیا به یک قدرت بدل شود گفتند: بدانید فشارهای شما موجب ارتقاء جایگاه انقلاب اسلامی و امتداد امواج انقلاب اسلامی می‌شود.

ایشان خاطرنشان کردند: ممکن است سختی بر ما تحمیل کنید اما این ملت بزرگ بااین‌همه شهید و عظمت و شکوه تسلیم شما نمی‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کردند: بنابراین عاقلانه بی اندیشید و منطقه و جهان را دچار این‌همه مشکل نکنید چراکه ملت ایران با تأسی به رهبری عظیم الشان خود و با الهام از خون پاک شهیدان هرگز تسلیم شما قدرت‌های یاغی و جانی عالم نخواهد شد.

دولت‌های منطقه با اتکا بر مقاومت بر قدرت‌های زورگو غالب شدند

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تشریح شرایط جبهه مقاومت در سوریه و عراق هم اظهار داشتند: به فضل خدا امروز علیرغم اینکه آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها و هزاران تروریست پیروانشان در سوریه جمع شده بودند، در حلب و موصل و نقاط مختلف شاهدیم که دولت‌های منطقه با اتکا بر مقاومت بر قدرت‌های زورگوی بین‌المللی و بر دست‌نشاندگان مزدور آن‌ها غالب شدند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه امروز شاهد پیشرفت امواج انقلاب در منطقه هستیم گفتند: این پیروزی‌ها با همه مشکلات در حال پیشرفت است.

ایشان افزودند: با حمایت امریکا و اسرائیل و دولت‌های اروپایی و حکام سعودی و نادانی‌هایی که در بخشی از جناح‌های ترکیه است، این‌همه خسارت را متوجه کشوری اسلامی کردند.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه آن‌ها فکر می‌کردند که با اختلافی که در دنیای اسلام ایجاد کردند جلو رفتند یادآور شدند: اگر جبهه استکبار در سوریه و عراق به اهدافشان دسترسی پیداکرده بودند، امروز به سراغ ما آمده بودند و دنبال این بودند که همه کشورهای مستقل منطقه را اسیر خودشان کنند.

خطیب جمعه میبد گفتند: به فضل الهی یک سد طولانی از درون مقاومت و دولت‌های مستقل منطقه برخاست و در برابر موج تروریستی و حرکت‌های وحشیانه و طرح‌های ظالمانه قدرت‌های استکباری ایستاد و بخش‌های زیادی از طرح‌های آن‌ها را نقش بر آب کرد.

انقلاب اسلامی و مقاومت آینده درخشانی را برای منطقه رقم خواهد زد

مدیر حوزه‌های علمیه کشور، توطئه‌ها و طرح‌های دولت‌های استکبار غرب را سنگین و پیچیده خواندند و افزودند: امروز برای اینکه جبهه مقاومت و گفتمان انقلاب اسلامی را محدود کنند معادلات پیچیده‌ای در حال رقم خوردن است، اما جمهوری اسلامی و مقاومت قدرت منطقه و بین‌المللی است و بر همه توطئه‌ها و معادلات پیچیده غالب می‌شود و آینده درخشانی را برای منطقه و ملت‌های منطقه و انقلاب اسلامی رقم خواهد زد.

دولت و مجلس با چشم‌باز برنامه توسعه ششم را طراحی کنند

حضرت آیت‌الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود با اشاره به برنامه ششم توسعه کشور گفتند: از مجلس و مسئولان انتظار داریم، برنامه ششم توسعه کشور را با چشم‌باز و با دقت کامل، به همه مسائلی که نیاز مردم در حوزه فرهنگی، علمی و تحقیقی، زندگی و معیشتی و اقتصادی است طراحی کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کردند: برنامه ششم توسعه کشور باید بر اصول اساسی اسلام استوار و بر اسناد مهم شورای عالی انقلاب فرهنگی در بحث آموزش‌وپرورش و مهندسی فرهنگی توجه کند.

خطیب جمعه میبد افزودند: برنامه ششم توسعه کشور، باید آسیب‌های اجتماعی که این‌قدر امروز جامعه ما را مورد تهدید قرار داده است توجه و معالجه آن‌ها را در برنامه پیش‌بینی کند.

شهرهای کوچک باید در طراحی حوزه‌های انتخابی موردتوجه قرار گیرند

آیت‌الله اعرافی با تذکر به کمسیون و مجلس در خصوص بی‌عدالتی در حوزه‌های انتخابی استان یزد گفتند: حوزه‌های انتخاباتی استان همچنان از یک بی‌عدالتی رنج می‌برد و باید شهرهای کوچک‌تر استان، در طراحی حوزه‌های انتخاباتی موردتوجه قرار بگیرند و حق شهرها به‌درستی رعایت شود.

مسئولین در رسیدگی به پرونده‌های اختلاس و نجومی بهانه‌تراشی نکنند

خطیب جمعه میبد، مواجه کشور با پرونده‌هایی چون حقوق نجومی و اختلاس را بسیار ناروا و ناصحیح خواندند و افزودند: در کنار چنین پرونده‌های ظالمانه، کارمند، کشاورز، کارگر و طبقات متوسط و عموم جامعه ما با مشکلاتی در زندگی مواجه هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تأکید رهبری معظم روی همه پرونده‌ها اظهار داشتند: انتظاری که مردم‌دارند این است که قوای سه‌گانه و مسئولان کشور واقعاً از سر عدالت‌خواهی و به‌عنوان امانت‌دار نسبت به این‌ها حساس باشند.

آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: به‌جایی اینکه شاهد برخی از گفتگوها باشیم؛ دولت، مسئولان و قوای سه‌گانه باید دست‌به‌دست هم دهند و با رسیدگی به این پرونده‌ها، اعتماد مردم را جلب کنند.

ظلم و ستم در دستگاه‌های ما باید حل شود

ایشان بابیان اینکه این ملت بزرگ ایران همواره و در همه صحنه‌ها یار و همراه انقلاب بوده است و شایسته است بیش از این به ملت خدمت شود گفتند: مسئولین نباید در رسیدگی به این پرونده‌ها بهانه‌تراشی کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر اینکه بدنه کارگر و کارمند و بخش زیادی از مسئولان ما از پرونده‌های میلیاردی و حقوق نجومی که مطرح می‌شود مبرا هستند اظهار داشتند: باید فریاد مردم را شنید و این ظلم و ستمی که در دستگاه ما وجود دارد باید حل شود.

صنعت استان باید متعادل و متوازن رشد کند

ایشان در ادامه بیانات خود به توسعه صنعتی استان و شهرستان میبد پرداختند و بابیان اینکه در حوزه صنعت نباید متوقف شویم افزودند: مناطق محروم در استان که در حوزه صنعت، کشاورزی و سرمایه‌گذاری‌ها موردتوجه کمتر قرارگرفته است نوعی بی‌عدالتی است و صنعت استان باید متعادل و متوازن رشد کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر توجه کارفرمایان و سرمایه‌گذاران و دولت به محیط‌زیست استان گفتند: باید صنایع پاک موردحمایت قرار بگیرد و صنایعی که وجود دارد با رعایت اصول و شاخص‌های محیط‌زیست تنظیم شود.

ایشان تصریح کردند: ما در سرمایه‌گذاری صنایع باید در حد نیروی بومی و نخبه و جذب نخبه سرمایه‌گذاری کنیم چراکه سرمایه‌گذاری‌هایی که غیربومی‌ها را در سطوح پایین به سمت استان هدایت می‌کند مطلوب نیست.

امام‌جمعه میبد با اشاره به پی گیری پروژه‌های نیمه‌تمام هم اظهار داشتند: در سطح منطقه پروژه‌های متعددی در حال پی گیری است و انتظار داریم که بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام از سوی بانک‌ها و مسئولین استانی و کشوری حمایت شوند.

آیت‌الله اعرافی، فاضلاب شهری میبد را یکی از پروژه‌های قابل‌توجه خواندند و گفتند: فاضلاب با مجموعه تحقیقات امری است که در شهرهای مختلف استان دنبال می‌شود که حجم بالایی از سرمایه را جذب و موجب اشتغال می‌شود و عاید آن‌هم به امر کشاورزی و مسائل دیگر برمی‌گردد بنابراین برای جذب این سرمایه و ایجاد اشتغال باید مسئولین و مردم همدلی داشته باشند.

 رئیس جامعه المصطفی، فولاد میبد را هم یکی از پروژه‌های این شهرستان که در سابق پایه‌ریزی و در میانه راه متوقف‌شده بود برشمردند و افزودند: در همه این پروژه‌ها باید به محیط‌زیست توجه کنیم و با حفظ حقوق کلان و آینده نسل‌ها، با سرعت و اهتمام بیشتر سرمایه‌گذاران و مردم شاهد رشد و سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه‌های صنعت پاک و کشاورزی که تناسب بیشتری با محیط‌زیست منطقه دارد عمل کنیم.

مناسبت‌ها:

امام‌جمعه میبد با گرامی داشت نوزدهم دی، روز قیام مردم قم و آغاز حرکت عظیم انقلاب اسلامی گفتند: نوزده دی روز ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله اعرافی افزودند: پس از شهادت مرحوم حاج‌آقا مصطفی خمینی، مردم در دفاع از امام و به یاد فرزند امام قیام کردند و حرکت جدیدی شروع شد که زنجیره‌وار حوادث به هم پیوست و به پیروزی انقلاب اسلامی انجامید.

ایشان نهم دی را هم حلقه مهمی در امتداد تاریخ انقلاب اسلامی دانستند و اظهار داشتند: روزی که ملت برای دفاع از کیان خویش، ارزش‌های الهی و اسلامی و برای حمایت از رهبری و دفاع از ارزش‌های متعالی اسلام و مردم‌سالاری دینی، در برابر کسانی که نسبت به انتخابات و آراء مردم تمکین نکردند و فتنه‌ای پدید آمد که موجب خسارت در سطح داخل و ابعاد بین‌المللی و جسارت به مقدسات اسلامی شد، قیام کردند.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: نهم دی آتشی بود که این فتنه‌ها را در درون خودش سوزاند و ملت را از سختی‌ها رهاند.

امام‌جمعه میبد با تشکر از همه گروه‌ها، جوانان و کسانی که وفاداری خودشان را به ولایت، انقلاب و ارزش‌های اسلام نشان دادند افزودند: ملت بزرگ ایران در نه دی حضور آگاهانه داشتند و امیدواریم بتوانیم در اعتلای کشور و انقلاب اسلامی قدم‌های بزرگ وجدی‌تری برداریم.

مرحوم آیت‌الله شرعی از پیشاهنگان عزت و عظمت ایران بود

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تسلیت درگذشت عالمی بزرگ و شخصیتی مجاهد مرحوم آیت‌الله شرعی به آثار و برکات عمر شریفش در خدمت به ملت بزرگ ایران و انقلاب گفتند: مرحوم آیت‌الله شرعی از عالمان و پیشاهنگان عزت و عظمت ایران بود که بعد از عمری از انواع خدمات مبارزات، مجاهدت و زندان‌ها و تبعیدها و خدمت‌های خالصانه‌ای که به ملت کرد بعد از سال‌ها نقاهت و کسالت به لقاء خدا رفتند.

فاطمه معصومه (س) از منزلت ویژه‌ای برخوردار است

آیت‌الله اعرافی، وفات بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها (به قولی) در هفته پیش رو را تسلیت گفتند و افزودند: حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها نیز در منظومه امام زادگان از یک منزلت ویژه‌ای برخوردار است؛ بانویی که ازدواج نکرد، همراه امام و حجت عصر خودش بود و به عشق برادر و حجت خدا به ایران سفر کرد و در میانه راه به لقاء خدا رفت.

ایشان خاطرنشان کردند: خداوند مقرر کرده بود تا قبر و ضریح نورانی این بانوی بزرگوار، پناهگاه مشتاقان علوم اهل‌بیت شود و در کنار آن قبر نورانی و سایر امامزادگان حوزه‌ای به عظمت حوزه قم پایه‌گذاری شود.

امام عسکری جامعه را با مهدویت آشنا کرد

خطیب جمعه میبد، میلاد امام عسکری را هم تبریک گفتند و با اشاره به رسالت مهم این امام همام در مقوله مهدویت اظهار داشتند: پیشوای بزرگی که در آخرین منزل‌های عصر حضور، جامعه را برای دوره طولانی غیب آماده کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزودند: امام عسگری سلام‌الله‌علیه در اوج سختی‌ها و گرفتاری‌ها وظیفه داشت تا جامعه را با مقوله مهدویت و عصر غیبت و وظیفه انتظار آشنا کند.