فرماندارمیبد:


فرماندارمیبد در سفر یک‌روزه خود به تهران به همراه دکتر کمال دهقانی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی دیدار و مسائل و مشکلات شهرستان میبد را مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح احیاء قنوات، آبیاری مکانیزه و خسارت‌های جبران‌ناپذیر خشک‌سالی سال‌های اخیر به دامداران بخش ندوشن را سه مشکل اساسی شهرستان میبد عنوان کرد.

فلاح بابیان اینکه بخش ندوشن قطب دامداری استان محسوب می‌شود که خشک‌سالی‌های اخیر خسارت سنگینی را به دامداران وارد کرده است گفت:85 هزار رأس دام در شهرستان میبد وجود دارد که بخش اعظم آن بزهای مقاوم به سخت‌ترین شرایط اقلیمی در بخش ندوشن پرورش داده می‌شوند که برای نجات آن‌ها نیاز به کمک دولت داریم.

فرماندارمیبد سیستم مکانیزه آبیاری نوین باغات و اراضی و کشاورزی شهرستان میبد را یکی دیگر از محورهای پی گیری خود در این سفر بیان کرد و افزود: ازآنجاکه شهرستان میبد از شهرهای کویری و با کمبود آب مواجه است به دنبال آبیاری نوین و مکانیزه اراضی شهرستان میبد هستیم که برای ایجاد زیرساخت‌های آن درمیبد، امیدواریم دولت در این زمینه هم کمک کند.

وی افزود: در حال حاضر 40 قنات زنده و فعال در شهرستان میبد وجود دارد که برای احیاء و حفظ این قنوات هم نیاز به کمک‌های دولت داریم.

حسین فلاح با اشاره به اینکه در این سفر آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی نسبت به حل این مشکلات قول مساعد دادند گفت: با پی گیری‌هایی که در هفته‌های آینده خواهد شد؛ شاهد آثار و برکات این سفر در سه بخش تأمین اعتبار احیاء قنوات، جبران خسارت خشک‌سالی دامداری بخش ندوشن و مکانیزه آبیاری نوین اراضی شهرستان میبد خواهیم بود.